• 0

12 Mayıs 2019, 04:14 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta kadın çiftçilere buzağı bakımı eğitimi

Tokat'ta kadın çiftçilere buzağı bakımı eğitimi

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen 'Buzağılar Ölmesin İşletmeler Boş Kalmasın' projesi kapsamında 8 köyde 255 kadına çiftçiye eğitim verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Buzağılar Ölmesin İşletmeler Boş Kalmasın projesi kapsamında Söngüt, Kömeç, Gaziosmanpaşa, Bozatalan, Gözova, Behram, Döllük, Çamağzı köylerinde 255 kadın çiftçiye eğitim verildi. Köylerde hayvancılıkla uğraşan kadın çiftçilere buzağı bakım besleme, ahır hijyeni, ağız sütünün önemi, brucella hastalığı ve korunma yolları, aşılamanın önemi ve sağlıklı beyaz peynir yapımı konularında eğitim verildi. Eğitim sonunda kadın çiftçilere buzağı beslemesi için buzağı biberonu kullanımı tatbiki olarak gösterildi.
 

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin yaptığı açıklamada, "Proje kapsamında 2018 yılında 57 köyde 1363 kadın çiftçimize; buzağı bakım besleme, ahır hijyeni, ağız sütünün önemi, brucella hastalığı ve korunma yolları, aşılamanın önemi ve sağlıklı beyaz peynir yapımı konularında eğitim verildi. 2019 yılı içerisinde de eğitimlerimiz devam etmektedir. Bu yıl içerisinde yaptığımız eğitimlere 255 katın çiftçimiz katıldı. Eğitim programı kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce çiftçi eğitimleri devam etmektedir." dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]