• 0

13 Mayıs 2019, 22:31 - Anasayfa // Yeşilyurt Haberi yazdır

Yeşilyur'ta 'Huzurlu Yaşlılar' projesi

Yeşilyur'ta 'Huzurlu Yaşlılar' projesi

Yeşilyur'ta yaşlılara yönelik yeni bir proje başlatıldı. Proje ile yaşlıların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik adımlar atılıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeşilyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan “Huzurlu Yaşlılar” isimli proje Aile ve Sosyal Politikalar Sosyal Yardımlaşma Genel müdürlüğü tarafından kabul edildi.
 
Yeşilyurt merkezi ve köylerde yaşayan yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye yönelik yapılan çalışmalardan biri olan “Huzurlu Yaşlılar projesi ile ilçedeki yaşlıların tüm ev temizliği, düzeni vs. gibi işler 1 yıl boyunca Kaymakamlıkça yürütülecek.
 
Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait Baytok bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapmaya devam edeceğimiz projelerle ilçe merkezi ve köylerde devlet olarak elimizin uzanmadığı hiçbir vatandaşın kalmayacağını ifade etti.
 
 
Yaşlıların Çorbası Kaymakamlıkta Kaynıyor
 
Tokat Yeşilyurt Kaymakamlığı örnek bir proje başlatarak kimsesizlere yemek dağıtımı başlattı.
 
Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait Baytok tarafından başlatılan Proje ile Yeşilyurt’ta yaşlı ve engelli olup yemeğini yapamayan vatandaşlara her gün sıcak yemek dağıtımına başlandı.
 
Yeşilyurt Kaymakamı Sait Baytok, “Sosyal alanda yaptığımız projelerle vatandaşlara her zaman yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz, projesi önceden yapılan ve başlangıcı Ramazan ayına denk gelen çalışma tüm yıl boyunca merkez ve köylerde uygulanacak” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yeşilyurt Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]