• 0

13 Mayıs 2019, 22:50 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye kaymakamı domates fidesi dikti

Reşadiye kaymakamı domates fidesi dikti

Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, Reşadiye'nin Çakmak ve Darıderesi köylerinde Kaymakamlık himayesindeki 'Reşadiye Proje Ofisi' tarafından yürütülen 'Reşadiye Domates Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi' kapsamında 'Domates Fidesi Dikim' programına katıldı ve domates fidesi dikti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çakmak ve Darıderesi köylerinde üreticilerin ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri eşliğinde ilk domates fidelerini birlikte diken Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, “Daha önce toplamda 9 çiftçimize yaklaşık 9 dönümlük çilek bahçesini oluşturduktan sonra, Çakmak ve Darıderesi köylerimizde de 5 çiftçimizi domates üreticiliği konusunda destek sağladık. Bu projelerle diğer çiftçilerimizin de teşvik edilerek, üretim alanlarının artırılması ve üreticilerimize yeni gelir kaynaklarının oluşturulmasını amaçlıyoruz, üreticilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
 
 
Proje kapsamında; Reşadiye’nin Çakmak köyünde 3, Darıderesi köyünde 2 çiftçiye olmak üzere, Toplam 5 bin m² alan üzerine dikilmek üzere 10 bin 500 adet domates fidesi dağıtımı yapıldı.
 
Ayrıca çiftçilere toprak besin elementi olarak birer çuval gübre ve mantari hastalıkları için zirai ilaç dağıtımı yapıldı.




Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?







Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]