• 0

13 Mayıs 2019, 22:53 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı ve Başkan Eroğlu, Yeni Nesil Sanayi Sitesi alanını inceledi

Vali Balcı ve Başkan Eroğlu, Yeni Nesil Sanayi Sitesi alanını inceledi

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu beraberinde Kömeç Köyü civarında yapılacak Yeni Nesil Sanayi Sitesi alanında incelemelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya hesabından paylaştığı 'sanayide milli atılım' sloganıyla şehirlerdeki sanayi sitelerinin dönüştürülmesine yönelik 11 ilde başlatılan sanayi sitelerini şehir dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturulması, yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Tokat Turhal Karayolu üzerindeki 540 dönümlük arazide yapılacak yeni nesil sanayi sitesi alanında incelemeler yaptı.
 
Vali Balcı, sanayi esnafının yeni yapılacak sitelerinde daha iyi koşullarda hizmet vereceğini belirterek, Tokat’a ve Tokatlı sanayicilerimize hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 540 dönümlük yaklaşık 25 milyon değerindeki arazinin 6 milyon 273 bin liraya mal edildiğini belirterek, "Tapu işlemlerinin kooperatife geçmesi yaklaşık 5-6 ay sürdü” dedi.
 
 
YENİ NESİL SANAYİ SİTELERİ
 
Organize Sanayi Bölgelerini altyapısal hizmetler sunmanın ötesine taşıyan yeni bir bakış açısıyla, çevreye zarar vermeyen, enerjisini kendi üreten, bünyesinde orta- yüksek ve yüksek teknoloji yatırımların yapıldığı ve lojistik merkez, serbest bölge, teknopark, uydu kent ile bütünleşik, yeni nesil sanayi ve teknoloji bölgelerine dönüştürme yaklaşımı ülkemizde de benimsenmeye başlandı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]