• 0

17 Mayıs 2019, 18:57 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Sırakaya'dan Avusturya'daki başörtü yasağına tepki

Sırakaya'dan Avusturya'daki başörtü yasağına tepki

Milletvekili Zafer İstanbul Milletvekili Tokatlı Zafer Sırakaya, Avusturya'da ilkokullarda yürürlüğe sokulmak istenen başörtüsü yasağına tepki göstererek "Alınan kararda diğer dinlere ait sembol ve kıyafetlerin yasağın dışında tutulması, Müslümanlara yönelik ayrımcılığın en önemli göstergesidir" ifadelerini kullandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Avusturya’da ilkokullarda yürürlüğe sokulmak istenen başörtüsü yasağına tepki gösterdi. Avusturya Parlamentosu’nda az önce alınan ilkokullarda başörtüsü yasağı kararı “AB Temel Haklar Bildirgesi”’ni ihlal eden bir karardır. Alınan kararda diğer dinlere ait sembol ve kıyafetlerin yasağın dışında tutulması, Müslümanlara yönelik ayrımcılığın en önemli göstergesidir. Avusturya Parlementosu’nda Kabul edilen bu yasa din özgürlüğü ve insan temel hak ve özgürlüklerine yapılmış ağır bir saldırıdır. Koruma kisvesi altında Müslümanlara yönelik asimilasyon hayalleriyle oy toplama çabasında olan siyasiler tarihe kara leke olarak geçmeye mahkumdur.
 
Müslüman kız çocuklarımız üzerinden siyaset yapmayı hedefleyen bu “Irkçı” kararı kınarken, demokrasi ve özgürlükten yana olan tüm kesimleri amacı başörtüsü yasağını toplumun tüm alanlarına yaymak olan bu ayrımcı zihniyete karşı durmaya davet ediyorum.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]