• 0

22 Mayıs 2019, 19:22 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Bacağı alçılı halde projesini tanıttı

Bacağı alçılı halde projesini tanıttı

Tokat'ın Niksar ilçesinde öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Öğrenci Asil Batın Yardım (11), kırık nedeniyle bacağı alçılı halde projesini tanıttı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar ilçesinde, İhsan Karatay Ortaokulu öğrencileri 1 yıl boyunca üzerlerinde çalıştıkları projeleri okulda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergiledi.
 
Okulun 5-B şubesi öğrencilerinden Esra-Cengiz Yardım çiftinin çocukları Asil Batın Yardım, sınıf arkadaşı Mustafa Kabasakal ile 3D yazıcı kullanma ve baskı hassasiyetlerini etkileyen faktörlerin neler olduğu ile ilgili araştırma projesi hazırladı. Ancak Asil Batın Yardım’ın 2 hafta önce oyun oynadığı sırada sağ bacağı kırıldı. Yardım, buna rağmen sınıf arkadaşı Mustafa Kabasakal'ı yalnız bırakmamak ve projeleri gezmeye gelenlere bilgi vermek için alçılı ayağı ile okula geldi.
 
 
Stantlarının bulunduğu yere oturtulan Asil Batın Yardım, arkadaşıyla birlikte projesini tanıttı. Yardım'ın görüntüsü bilim fuarını gezenlerin ilgisini çekti.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]