• 0

28 Mayıs 2019, 19:15 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta zabıtadan dilenci operasyonu

Tokat'ta zabıtadan dilenci operasyonu

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin belirli bölgelerinde dilencilere yönelik operasyon yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zabıta ekipleri ramazan ayı nedeni ile artan dilencilere yönelik kent merkezinde bulunan camii, hastane ve iş merkezi önlerinde dilenen dilencilere yönelik operasyon yaptı. Operasyonda zabıta aracı yeri sivil araçlar kullanılarak şehrin belirli bölgelerinde dilenciler takip edildi. Operasyonda 11’i yetişkin, 11’i çocuk olmak üzere toplam 22 kişi Zabıta Müdürlüğü’ne getirildi. Burada yapılan üst aramasında üzerlerinden çıkan paralar tutanak ile kayıt altına alındı.
 
 
Ayrıca dilencilik yapan yabancı uyruklu kimliği belirsiz 10 kadın ve üzerinde kimlik bulunan 1 kadın parmak izinden kimlik tespiti ve işlem yapılmak üzere ekipler tarafından Göç İdaresi İl Müdürlüğü ve Emniyet Asayiş Müdürlüğü’ne teslim edildi.
 
Tokat Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Ramazan ayının manevi havasında insanların yardımlaşma duygusunu kötüye kullanma amacı güden ve bu işi davranış haline getiren kişilere fırsat verilmeyeceği, uygulamanın yoğunlaştırılarak gün içinde ve teravih namazı sonrası devam edeceği bildirildi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]