• 0

01 Haziran 2019, 03:28 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Hazırladıkları projeyle Tokat'ı Türkiye finallerinde temsil edecekler

Hazırladıkları projeyle Tokat'ı Türkiye finallerinde temsil edecekler

Tokat'ın Erbaa İlçesinde Harun Yüksel Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları 2 robotik kodlama projesiyle Tokat'ı Türkiye finallerinde temsil edecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ülke genelinde ortaokullar arası “Benim Fikrim Benim Teknolojim” temasıyla gerçekleştirilen, Kodla(Ma)nisa projesi, 4’üncü festival ve proje yarışmasında Harun Yüksel Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 2 proje, robotik kategorisinde Türkiye finaline kaldı. Proje sahibi öğrenciler Mert Yaşar ve Burhan Yılmaz, koordinatör öğretmenleri Mustafa Kemal Avcı ve İbrahim Toprak ile birlikte Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı ziyaret ederek, proje ile ilgili bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü Aslan, öğrencileri tebrik ederek, hediye takdim etti.
 
 
Öğrencilerin Türkiye finaline kalma başarısı gösterdikleri için mutluluk duyduğunu belirten Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan ''Manisa ilinde gerçekleşecek olan Türkiye final yarışmasına davet edilen mucit öğrencilerimiz, 12 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan yarışmada, projelerinin tanıtım sunumunu yapacaklar. Teknoloji meraklısı mucit öğrencilerimizi, koordinatör öğretmenlerini ve okul idaresini tebrik eder, Türkiye finallerinde başarılar dilerim'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat / Erbaa
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]