• 0

01 Haziran 2019, 03:43 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Niksar Serenli Göleti tamamlandı

Tokat Niksar Serenli Göleti tamamlandı

DSİ Tokat'a yaptığı yatırımlarla Tokat ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Tokat

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İlimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
 
Bu kapsamda Tokat Serenli Göletinin tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın’ ‘Çalışmaları tamamlanan Serenli Göletinin temelden yüksekliği 20 metre olup 0,168 milyon mᶟ depolama hacmine sahiptir. Kil çekirdekli kaya dolgu tipindeki gölet ile Niksar İlçemizin Serenli Kasabasının 620 dekar brüt zirai arazisinin sulanması sağlanacaktır. ’dedi.
 
 
Aydın ‘9 Milyon TL maliyetli projenin tamamlanması ile birlikte bölgede yapılacak sulu tarım sayesinde dekar başına  650 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık  390 650 TL katkı sağlanması hedeflenmekte olup, Niksar İlçemizin Serenli Kasabası sulama suyu ihtiyacına da katkı sağlanacağını belirtti.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]