• 0

01 Haziran 2019, 19:20 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Polislerden araçlardaki çocuklara trafik karnesi

Polislerden araçlardaki çocuklara trafik karnesi

Tokat'ın Niksar ilçesinde yapılan uygulamada, sürücülere ikramlarda bulunup, uygulama noktasına konulan masa sandalyelerle dinlendirilirken, çocuklara ise sürücü seyahat karnesi verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı nedeniyle Niksar ilçesi D-100 yolunda uygulama yaparak sürücülere su, kolonya ve şeker ikramında bulundu. Uygulama noktasına konulan masa ve sandalyelerde dinlenmeleri sağlanan sürücülere uyarılarda da bulunuldu. Araçlarda bulunan çocuklara ise İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan tarafından sürücü seyahat karnesi verildi. Verilen karnelerin çocuklar tarafından doldurularak Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sitesine gönderilmesi istendi.
 
 
Çocukların doldurduğu bu karneler sayesinde farkındalık oluşturarak trafik kazalarını asgari seviyeye indirmeyi hedeflediklerini belirten Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ''Araç çerisindeki çocuklara karne veriyoruz. Bu karne ile çocuklar sürücüye not verecek. Emniyet Genel Müdürlüğünün Twitter hesabına bu karneleri gönderen 100 çocuğa bisiklet hediyemiz var. Farkındalıklar sayesinde trafik kazalarını bir hayli aşağıya çektik. Bayram geldi bayram arifesi 9 günlük bir tatilimiz var. Karayolları üzerinde çok yoğun bir trafik akımı olmaya başladı. Ne kadar çok trafik yoğunluğu olursa trafik kazaları sayısı da o kadar çok artıyor. Bizim amacımız bu kaza sayısını en asgariye seviyeye indirebilmek. Jandarma ile birlikte ortak karma ekipler oluşturduk. Bizim eksik kaldığımız yerlerde jandarmadan takviye aldık, jandarmanın eksik kaldığı yerde emniyetin trafik ekipleri arkadaşlarımızı yönlendiriyoruz. Bütün personelle biz yollardayız. 9 günlük bayram tatili süresince hep yollarda olacağız. Yol güzergahında 15-20 kilometrede mesafe ile bir trafik ekibimiz olacak. Radarlı hız denetimi yapacağız. Araçların hızlı gitmesini engelleyeceğiz. Sürücülerin uzun süre araç kullanmalarını istemiyoruz. Çünkü yorgunluk oluyor. Şehirlerarası otobüs sürücülerimizi uyarıyoruz. Terminalde yine önlem aldık. Otobüslerde hem şoförün hem de yolcuların emniyet kemeri takmalarını istiyoruz. Bunların dışında otobüslerde yolcu gibi seyahat eden polis memuru arkadaşlarımız var. Seyahat boyunca otobüs şoförünün yaptığı hataları not edecek, indiği yerde de cezasını yazacak'' diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat / Niksar
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]