• 0

01 Haziran 2019, 19:24 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

600 yıllık gelenek Niksar'da yaşatılıyor

600 yıllık gelenek Niksar'da yaşatılıyor

Tokat'ın Niksar ilçesi Belediyesi, Niksar Müftülüğü ve Niksar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ile ortaklaşa düzenlediği 1001 Hatim - 1000 Fetih Okuma etkinliğinin duası yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Danişmendli Devleti döneminde 600 yıl boyunca gerçekleştirilen 1001 Hatim - 1000 Fetih Okuma etkinliği Niksar’da yaşatılıyor. Ramazan ayı boyunca ilçede okunan yaklaşık 2500 hatimin duası Kadir Gecesi vesilesiyle Ulu Camide teravih namazının ardından yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 
 
Teravih namazının ardından açıklamalarda bulunan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, ecdadın izinden gideceklerini belirterek, ''1001 Hatim-1000 Fetih Okuma etkinliğimizi, İlçe Müftülüğümüz ile Niksar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneğimiz ile ortaklaşa bu yıl 4'üncüsünü düzenledik. Bundan 4 yıl önce başladığımız bu etkinliğimiz Danişmendli Devleti döneminde 600 yıl boyunca yapılmıştır. Bizler ecdadımızın yolundan devam etme adına bu yıl 4'üncüsünü düzenliyoruz. İnşallah bu etkinliği ilçemizde yıllarca sürdüreceğiz. Bu vesile ile halkımızın tekraren Kadir Gecelerini en içten dileklerimle kutluyor, birliğimizin ve dirliğimizin daim olmasını diliyorum'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]