• 0

12 Temmuz 2019, 16:57 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Tokatlı Yalçın Bursa'yı sevince boğdu

Tokatlı Yalçın Bursa'yı sevince boğdu

658. Kırkpınar güreşlerinin başaltı boyunda ikinci olarak başpehlivan olan aslen Tokatlı Yalçın Öncül 25 yıl aradan sonra Bursa'ya önemli bir başarı getiren isim oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Bursa Nilüfer Belediyesi adına Kırkpınar'da  güreş tutan aslen Tokat Zileli olan Yalçın Öncül'ün Başpehlivanlığa yükselmesi Bursa'da yaşayan hemşerileri ve güreş sevdalılarını sevince boğdu.
 
Yalçın Öncül ve antrenörü amcası Özcan Öncül'ü binlerce yakınları ve güreş sevdalıları telefonla arayarak tebrik edip başarılarının devamını  dilediler.
 
Geçtiğimiz hafta Edirne Sarayiçi'nde gerçekleştirilen tarihi ve geleneksel Kırkpınar güreşlerinin başaltı boyunda ikinci olarak baş boyuna yükselen Yalçın Öncül 25 yıl aradan sonra Bursa'yı baş boyunda temsil edecek tek pehlivan unvanını elde etti.
 
Bursa'da yaşayan on binlerce güreş severi sevince boğan Yalçın Öncül'ü Nilüfer Belediye başkanı Turgay Erdem makamında kabul ederek ödüllendirdi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]