• 0

16 Temmuz 2019, 22:17 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta hayvancılık destekleri anlatıldı

Tokat'ta hayvancılık destekleri anlatıldı

Tokat'ta Tarım Müdürlüğünde çalışan teknik personel ve veteriner hekimlere hayvan desteklemeleri konuları anlatıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2019 yılında uygulanması planlanan "Döl Verimliliği Projesi, Sığırlarda Etçi Irk ve Melezlerinin Yaygınlaştırılması ve Koyun-Keçilerde Sürü Büyütme Yenileme Desteklemeleri" konularında Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından Tokat'ta sektör bilgilendirme eğitim toplantısı yapıldı. Toplantıya ilgili sektör temsilcileri, İl-İlçe Müdürlükleri teknik personelleri ve serbest veteriner hekimler katıldı.
 
 
Tokat hayvancılığının mevcut durumu ve hayvan sayıları, hayvansal üretim ve ürün kalitesinin artan bir ivmede olduğunu belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, ''Döl verimliliğinin artırılması çalışmalarının ülkede ve Tokat'ta hayvancılık materyal eksiğinin giderilmesi ve dış ülkelerden ithalatın önüne geçilmesi için çok önemli olduğunu vurguladı. Şahin, ''Sürü büyütme ve yenileme desteklemesi ile dişi kuzuların kesiminin önüne geçilerek koyun-keçi yetiştiricilerin mevcut sürülerinde artış sağlanması ve et açığının kapatılması hedeflenmektedir'' dedi.
 
Toplantı, Hayvancılık Genel Müdürlüğünün konu sorumluları Hilmi Çetin ve Veteriner Hekim Emine Öksüz Durmaz'ın sunum ve eğitimleriyle devam etti. Sığırlarda etçi ırk ve melezlerinin desteklenmesi ve koyun-keçilerde sürü büyütme-yenileme desteklemelerinin 2019 yılı hayvancılık destekleme tebliğinde yer alacağı ifade edildi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]