• 0

23 Temmuz 2019, 11:16 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Gençlerin yeni kariyer hedefi espor

Gençlerin yeni kariyer hedefi espor

Türkiye'nin öncü ve güçlü dijital kod dağıtıcısı Perdigital.com'un üyeleri arasında yaptığı espor anketinin sonuçlarına göre, gençlerin en çok PUBG oyuncusu olmak istedikleri ve ailelerinin espor oyuncusu olmaları konusunda çocuklarını destekledikleri ortaya çıktı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Online oyunlar için e-pin başta olmak üzere pek çok kategoride dijital kod temelli ürün ve hizmetler sunan Perdigital.com, yaklaşık 1500 üyesinin katılımıyla espor konulu bir anket düzenledi.
  
 Gençlerin espora bakışını gözler önüne seren ankete katılanların yaklaşık yüzde 98'ini erkek üyeler oluşturuyor. Katılımcıların yaş dağılımlarında yüzde 14'lük bir oranla 15 yaş grubu başı çekerken, onu sırasıyla 16, 14, 18 ve 17 yaş grubu takip ediyor. Anket sonuçlarına göre katılımcıların yaklaşık yüzde 32'sinin 4 ila 6 yıl, yüzde 30'unun 7 ila 9 yıl, yüzde 26'sının 10 yıl ve üzeri, yüzde 12'sinin üç yıl ve daha az zamandır bilgisayar oyunu oynadığı görülüyor.
 
Gençlerin yüzde 79'u esporcu olmak istiyor

Ankette yer alan “İleride esporcu olmak ister misiniz?” sorusuna, katılımcıların yüzde 79'u “evet” derken; “Neden esporcu olmak istersiniz?” sorusuna ise katılımcıların yüzde 12'si “maddi kazanç sağlamak için”, yüzde 28'i “manevi haz için” yüzde 60'ı ise “ikisi de” cevabını veriyor.
 
Gençler PUBG oyununda esporcu olmak istiyor

 Katılımcılara yöneltilen bir diğer soru ise: “Hangi oyunda esporcu olmayı tercih edersiniz?” Bu sorunun en popüler yanıtı yüzde 32'yle PUBG oluyor. Yüzde 24'le Zula en çok tercih edilen ikinci oyun olurken, onu yüzde 19'la LoL, yüzde 11'le CS:Go takip ediyor. “Diğer” seçeneğini tercih edenlerin oranı ise yüzde 14.
 
Ailelerden destek var

 Ankette yer alan bir diğer soru: “Aileniz esporcu olmanızı maddi, manevi destekler mi?” Sonuçlara göre katılımcıların yüzde 64'ünün ailesi, çocuklarının esporcu olmalarını maddi manevi destekliyor. Ayrıca ankete katılanların yüzde 41'inin arkadaşlarıyla kurduğu amatör bir espor takımının bulunması dikkat çekiyor.
 
İlgili kişi:
 Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli
 (212) 219 29 71  onderk@marjinal.com.tr
 
Perdigital.com hakkında:

 Perdigital.com, online oyunlar için e-pin başta olmak üzere pek çok kategoride dijital kod şekline getirilebilen tüm ürün, hizmet ve servisleri en uygun fiyata ve güvenilir şekilde kullanıcılarına sunan bir platformdur. Birçok ödeme seçeneğiyle kolayca ve güvenle bakiye yüklenebilen, kullanıcılarının güvenliğine, memnuniyetine en üst düzeyde önem veren Perdigital.com, binlerce internet kafeden oluşan saha satış ağıyla Türkiye'nin öncü ve güçlü dijital kod dağıtıcısıdır. 2015 yılının Haziran ayında kurulan ve bugün yüzbinlerce üyesine hizmet veren Perdigital.com; Valve, Gameforge, Riot, Joygame, Lokum Games, Oasis Games, Epic Games, Nfinity Games, BluTv gibi şirketlerle doğrudan çalışmakta olup, dağıtımını yapmakta olduğu ürünlerin hepsini doğrudan üretici veya resmi dağıtıcı durumundaki firmalardan tedarik etmektedir.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.090 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]