• 0

23 Temmuz 2019, 17:36 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Bulut, 'Yerel gazeteciler şehirlerin tarihini yazar'

Bulut, 'Yerel gazeteciler şehirlerin tarihini yazar'

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, sansürün kaldırılmasının 111. Yıldönümü sebebiyle yayımladığı mesajda, 'Gazetecilik bir kamu görevidir, zordur, meşakkatlidir, ama anlamlıdır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle yazılı bir açıklama yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Haber kaynaklarının karıştığı, doğru ile yanlışın harmanlandığı bir dönemde gazetecilerimiz çok özel bir görev üstlenmişlerdir. Özellikle zor şartlar altında çalışan yerel gazeteciler tüm imkansızlıklara rağmen şehirlerimizin tarihini yazmaktadır. Şöyle bir düşünün bir şehrin tarihini öğrenmek istiyorsanız, o şehirde çıkan yerel gazetelerin tüm nüshalarını takip edin. Eskiye dönün ve bakın. Şehirle ilgili her şeyi bulacaksınız” ifadelerini kullandı.

Açık toplum olmak için basın özgürlüğünün net olması gerektiğini ifade eden Yücel Bulut, “Basına tanınan ifade hürriyetinin genişliğinin, bir toplumda çoğulculuğun gerçek anlamda sağlanması ve demokrasinin hedefine yaklaşması açısından birbirleri ile doğru orantılıdır. Basın özgürlüğü bu bağlamda korunması gereken bir haktır” dedi.

Bazen basın özgürlüğü adı altında gerçekleri yansıtmayan bölücü ve yıkıcı faaliyetlerin yapıldığını söyleyen Yücel Bulut, “Basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü doğruyu bulmak, hakkı ortaya çıkarmak içindir. Yıkmak, kırmak dökmek için basın özgürlüğü alet edilemez” şeklinde konuştu.
24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle tüm gazetecilerin bayramını kutlayan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Basılı gazetelerin tirajların düştüğü, reklam potansiyelinin daraldığı bir dönemde özellikle yerel gazetecilik yapmak çok bir meslektir. Gazetecilerimizin daha iyi imkanlara kavuşması gerekmektedir. Ancak böyle bir durumda gerçek ifade özgürlüğünde, basın bayramından bahsedilebilir. Bu düşüncelerde gazetecilerimizin ortaya koydukları vakarlı duruştan dolayı tebrik ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]