• 0

23 Temmuz 2019, 17:48 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Milletvekili Arslan'dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Milletvekili Arslan'dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlandığını ifade etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlandığını ifade ederek, “Basın yoluyla ifade özgürlüğü demokrasinin vazgeçilmez bir gerekliliğidir” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Basın demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur. İfade özgürlüğü toplumları geliştirmekte, bilime katkı sunmakta nihayetinde güçlü bir medeniyetin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından olan basın, kamuoyunun en önemli bilgi edinme kaynaklarındandır. Demokrasimizin gelişmesi, sağlıklı bir toplumun oluşumu için tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir gazetecilik anlayışını hâkim kılmalıyız” şeklinde konuştu.

“Demokratik toplumlarda kamuoyu oluşturmak, tartışma ortamı sağlamak basının temel fonksiyonu olarak kabul edilir” diyen Mustafa Arslan, “Basın, Kamu ve toplum vicdanının oluşması, halkımızın haber alma hakkının yerine getirilmesi, mercek tuttuğu toplumsal olaylar ve gündeme getirdiği konular ile kamu görevlilerinin işlerini de bir anlamda kolaylaştırmaktadır. Günümüzde haber yaymanın kolay olduğu, bilginin süratle aktarıldığını görüyoruz. Böyle bir ortamda bilginin doğruluğu da önemlidir. Özellikle sosyal medya üzerinde aslı astarı olmayan bilgilerin dolaşması bir basın özgürlüğü değildir. Olsa olsa bilgi kirliliğidir” şeklinde konuştu.

Sorumluluk bilinci ile hareket eden basın mensuplarının önemli bir kamu hizmeti yürüttüklerini sözlerine ekleyen Mustafa Arslan, “Böyle bir günde tüm gazetecilerimizin Basın Bayramını kutluyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]