• 0

23 Temmuz 2019, 17:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İpek'ten basın mensuplarına kutlama

İpek'ten basın mensuplarına kutlama

MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, 24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle Tokat genelinde gazetecilik mesleğini ifa eden gazetecilerin gününü kutladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Basın mensuplarının gününü kutlayan Mustafa İpek, “Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir. Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir” dedi.
 
Fikirleri yayma ve demokrasinin olgunlaşması açısından Basın Özgürlüğünün son derece önemli olduğunu kaydeden MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, “Sansür kabul edilemez bir durumdur. Sorumluluk sahibi, memleketini seven, bayrağına aşık gazeteci dostlarımız medarı iftiharımızdır. Bizlerin fikirlerimizi, düşüncelerimizi, çalışmalarımızı gazeteci dostlarımız aracılığıyla kamuoyuna aktarabiliyoruz. Bu son derece önemli bir durumdur” şeklinde konuştu. Mustafa İpek açıklamasını şöyle sürdürdü:“İfade hürriyeti demokratik hukuk devletlerinin korumak ve geliştirmekle yükümlü görüldüğü insan hakları arasındadır. Ayrıca demokratik toplumlarda kamuoyu oluşturmak, tartışma ortamı sağlamak basının temel fonksiyonları arasındadır. Biz bu görevleri yapan, şehirlerimizin güçlü sesleri basın mensuplarına büyük saygı gösteriyoruz.”
 
Demokrasinin temel taşlarından olan 'Basın Özgürlüğü ‘nün, şeffaf yönetim ilkesinin de yapı taşlarından olduğunu aktaran Başkan Mustafa İpek mesajının son bölümünde, basın-yayın kuruluşlarında çalışan tüm basın mensuplarının 'Basın Bayramı'nı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]