• 0

23 Temmuz 2019, 17:52 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Sağol, 'Son yıllarda basın öksüz kalmıştır'

Sağol, 'Son yıllarda basın öksüz kalmıştır'

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, 'Son yıllarda basın öksüz kalmıştır' diyerek basın bayramını kutladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Basında tekelleşmenin Türkiye’yi kabul edilemeyen bir ortama götürdüğünü söyleyen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Tek taraflı gazetecilik, medyaya yapılan baskılar, işsiz kalan gazeteciler, tutuklanan fikir emekçileri maalesef bugün basınımızın durumu basın bayramının kabul edildiği 111 yıl önceki durumdan daha parlak gözükmüyor” dedi.
 
“Evet bugün, basında sansürün kaldırıldığı gün. Evet bugün Basın Bayramı” diyerek açıklamasına başlayan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Fakat öksüz bir çocuğun bayramdaki burukluğu gibi, gazetecilerimiz buruk bir bayram yaşıyor. Bugün tüm gazetecilerimizin gününü kutluyorum. Fakat kutlama yapılacak bir ortamın olmadığını görüyorum. Fikirlerini yazdıkları için, düşüncelerini açıkladıkları için tutuklanan gazeteciler. Maddi imkansızlıklar sebebiyle çıkarılamayan nüshalar. Borca batmış işletmeler. Gazetecilerimizin bayramını daha güzel günlerde kutlamak isterdim. Onları bu zor şartlar altında görevlerini yerine getirdikleri için, aşkla çalıştıkları için tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
 
Taraftar olma ya da mesleği bırakma tehlikesi ile ikilem altında tutulan gazetecilerin görevlerini tam olarak yapamama gibi bir durumla karşı karşıya olduklarını söyleyen Ömer Sağıl, “Hür basın medeniyet demektir. Demokrat basın düşünce özgürlüğü demektir. Basına uygulanan kotalara, sansürlere şiddetle karşı olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde; görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum. Doğru, tarafsız, güncel, kamu yararını gözeten temel hak ve özgürlüklere saygı anlayışıyla halkımızın bilgi edinme ihtiyacını karşılayabilmek için gayret ve çaba sarf eden tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]