• 0

25 Temmuz 2019, 18:46 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye'de çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi

Reşadiye'de çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Proje Ofisi tarafından yürütülen 'Reşadiye Çilek Yetiştiriciliğini Geliştirme' projesi kapsamında 9 çiftçiye verilen 1'er dönümlük modern çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İlçe Kaymakamlığının himayesinde başlatılan ‘Reşadiye Çilek Yetiştiriciliğini Geliştirme’ projesi kapsamında 9 çiftçiye verilen 1’er dönümlük modern çilek bahçeleri ilk meyvelerini verdi. Tarım Tokat desteğiyle tahsis edilen bahçelerde inceleme yapan Reşadiye Kaymakamı Murat Mete ilk meyvelerin hasadını gerçekleştirdi.
 
 
Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, ''Bu proje ile ilçemizde, çilek üreticilerinin teşvik edilerek üretim alanlarının artırılması, modern teknikler kullanılarak asgari alanlardan daha fazla verim ve kazanç sağlayarak ekonomik düzeylerinin artırmalarını amaçladık. Çiftçilerimiz ilk meyvelerini almaya başladı, bizler de onlara bu konuda destek olmaktan mutluyuz. Ayrıca bu projenin başından itibaren, her aşamasında bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Ozan Balcı’ya teşekkür ediyorum'' dedi. 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat / Reşadiye
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]