• 0

30 Temmuz 2019, 22:29 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Bosnalı üniversite öğrencilerinden Başkan Eroğlu'na ziyaret

Bosnalı üniversite öğrencilerinden Başkan Eroğlu'na ziyaret

Bosna Hersek'te 4 farklı üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyan ve dil gelişimine katkı sağlamak amacıyla Tokat'a gelen öğrenciler Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nu ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkçe Öğretim Uygulama Ve Araştırma Merkezi (TÖMER) kurslarına katılan 40 öğrenci Tokat’a geldi. Öğrenciler kent merkezi ve ilçelerinde bulunan tarihi mekanları gezerek şehrin tarihi hakkında bilgiler edindi. Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Uluslararası öğrenci koordinatörü Doç. Dr. Fatih Yılmaz önderliğinde şehri gezen ve 20 gündür şehirde olan öğrenciler, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.
 
 
Ziyarette öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Sizleri Tokat’ımızda misafir ettiğimiz için sevinçliyiz heyecanlıyız.1992 yılı bizim için önemli acı dolu bir yıl oldu. 1995’teki Srebrenitsa katliamı hepimizin yüreğinde. Sizler bizim kardeşimizsiniz. Osmanlı’ya dayanan dostluğumuz, muhabbetimiz var. Bizleri sizleri ayrı değil, kendimiz gibi görüyoruz. Tokat’a gelerek duygulandırdınız bizi. Buraya gelmeniz kardeşlik köprümüzün devam etmesi adına çok önemli. Tokatımızı yaklaşık 1 aylık süreçte daha iyi tanıma fırsatı buldunuz. Bu şehir birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunun için sizleri burada misafir etmekten onur duyuyoruz" dedi.
 
Bosna Hersek’ten gelen öğrenciler ise Tokat’ı çok beğendiklerini ve şehirden ayrılmak istemediklerini ifade etti.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]