• 0

02 Ağustos 2019, 00:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kanal etrafında neden önlem alınmıyor?

Kanal etrafında neden önlem alınmıyor?

Apartman sakinlerinden ve eşimden edindiğim bilgiye göre bugün(01.08.2019) Mülk evleri bölgesinde oturan bir küçük çocuğun kanala düşmesi üzerine yaşanan olayları sizlerle paylaşmak istiyorum.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kanal etrafında neden önlem alınmıyor?
 
Apartman sakinlerinden ve eşimden edindiğim bilgiye göre bugün(01.08.2019) Mülk evleri bölgesinde oturan bir küçük çocuğun kanala düşmesi üzerine yaşanan olayları sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Doğal olarak yaz aylarındayız. Sıcak havaların etkisinden dolayı ekonomik durumu pekte iyi olmayan ailelerin küçük çocukları havuza gidemediği için, kendi bölgesinde bulunan sulama kanallarını kullanmak zorunda kalıyor.
 
Ehh! çocuk aklı işte...
 

 
Tokat Belediyesi her ne kadar 'Kanalda yüzmek yasaktır' gibi yazılar koysa da, tehlikenin farkında olamayan çocuk zihni 'bana birşey olmaz' mantığıyla yasak/masak dinlemiyor...
 
Sonuç ortada...
 
İşte bugün az kalsın büyük bir facia yaşanacak, iki kişi canından olacaktı..
 
Neyse ki; devlet erkini olay olduktan sonra başsağlığı için taziyeye gelme zahmetinden kurtarmış olduk. Kurtarmış olduk diyorum, aslında meselenin direkt benimle hiç bir ilgisi yok da; Apartmanımızda bulunan bir doktor arkadaşımızın ve konu komşunun yardımıyla olay faciaya dönüşmemiş.
 
Olay kısaca şöyle cereyan ediyor...
 
Küçük çocuk kanala düşüyor, bunu görenler feryat figan koşuşturuyorlar, orada bulunan bir yetişkin arkadaş yüzme bilmemesine rağmen suya atlıyor, Güç bela çocuğu kıyıya ittiriyor, doktor arkadaşımız tesadüf orada.. Yüzme bilmeyen fedakar komşumuzu ve su yutan ve mosmor olan çocuğa ilk müdahalesini yapıyor ve hayata döndürüyor.
 
Ambülans, polis ekibi filan derken bu hengame de evin balkonundan bu tek kare fotoğrafı çekiyor bizimkiler...
 
İmdiiii....
 
Doktor arkadaşımız orada olmasa, konu komşu dışarda olmasa; iki tane taze can yok olacaktı?
 
Sonra...
 
Sonrası malum bildik hikaye işte...
 
Tokat Belediyesi
veya DSİ önlem alacak..
Çeşitli açıklamalar..
Olaydan duyulan üzüntü seremonileri...
Taziyeler, şunlar, bunlar vs.
 
Not: Apartman sakinlerinden ve çevremden duyumlarıma göre bu iş için, yani önlem alınması için belediye'ye müracaat edilmiş ama onlar da DSİ'nin ilgilendiğini söylemişler.
 
Velhasılı;
AKLIMA ŞU DELİ SORU GELİYOR...
 
Önlem alınması için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor?
 
SİZ NE DERSİNİZ?
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]