• 0

02 Ağustos 2019, 14:36 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Veysel Yücel, 'Faizlerin düşmesi ekonomiyi hareketlendirir'

Veysel Yücel, 'Faizlerin düşmesi ekonomiyi hareketlendirir'

İstanbulda emlakçılık yapan Veysel Yücel, Merkez Bankasının faizleri düşürmesiyle birlikte bankaların da faizleri düşürmesinin ekonomiyi soluklandıracağını belirterek, 'Yatırımların en büyük düşmanı faizdir. Konut kredilerinde faiz oranının tekrar 0,99'a düşmesi piyasayı hareketlendirecektir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ÇARKLAR DÖNMEYE BAŞLAYACAK
 
Bir dönem Gürçeşme Dernek Başkanlığı görevini de üstlenen Cihangir Emlak sahibi Veysel Yücel, “Türkiye’de son iki yıldır ciddi bir faiz sorunu vardı. Faizlerin tekrar düşmesi her alandaki bir hareketlenme olacaktır. Öncelikle konut almak isteyip, yüksek faiz sebebiyle alamayanlar harekete geçecektir. İnşaat sektöründe satışların olmamasından dolayı parasal sıkıntı vardı. Satışların açılmasıyla birlikte inşaat sektörüne girecek para diğer sektörlere aktarılacaktır. 2-3 ay içerisinde ekonomide çarklar yeniden dönmeye başlayacaktır” ifadelerini kullandı.
 
GELECEĞE MİRAS KALIYOR
 
Kendisine Tokat Olay Dergisini takdim etmemiz üzerine Yücel, “Bu tür yayınlar çok önemli. İstanbul’da yaşayan bir Tokatlı olarak bu yayınlarla memleketimizde ne olup bittiğini öğreniyoruz. Hemşeri dernekleri için de bu dergiler önemli. Eğer dernek faaliyetlerini bu tür dergiler aracılığı ile duyurursanız kalıcı hale gelir. Yani dergide yer alan haber, yazı, röportaj her açıdan önemlidir ve gelecek nesillere mirastır” dedi.
 
 
TOKATLILARA HİZMET BENİM İÇİN GÖREVDİR

Konut ile ilgili olarak ihtiyaç duyulması halinde hemşerilerine yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacağını belirten Veysel Yücel, “Tokat benim için bir sevdadır. Tokatlı birisini görmek, onlara yardımcı olmak benim için bir görevdir. Sizlere de hemşerilerime selam verme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]