• 0

07 Ağustos 2019, 13:25 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Eroğlu sözünü tuttu, 'Topçam Festivali Yağlı Güreşleri' başlıyor

Eroğlu sözünü tuttu, 'Topçam Festivali Yağlı Güreşleri' başlıyor

Tokat Belediyesi Topçam Festivali Yağlı Güreşleri 18 Ağustos 2019 Pazar günü yapılacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu verdiği sözü gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl yapılan Tokat'taki güreşlerde çok memnun kalan Belediye Başkanı Eroğlu 2019 seçimlerini kazandığı takdirde Tokat'ta yağlı güreş yapacağına dair sözünü bu yıl gerçekleştiriyor Tokat'ta bu yıl gerçekleştirilecek güreşlere Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz’ün yanı sıra birçok Pehlivan Tokat'ta Er meydanına çıkacak.

Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz ve son 15 yıla damgasını vuran Recep Kara ve Türkiye’nin en teknik pehlivanı Fatih Atlı ve birbirinden ünlü başpehlivanların katılımı ile gerçekleştirilecek. Festivale katılacak olan güreşçiler şunlar: Ali Gürbüz, Sermest Bulut, İsmail Erkal, Recep Kara, Nedim Gürel, Salih Erinç, Abdullah Güngör, Onur Balcı, Faik Sezgin, Ali Rıza Kaya, Rıza Yıldırım, Faruk Akkoyun, Recep Taslak Hüseyin Şahinal, Nuri Zengin, Yalçın Öncül, Serhat Gökmen, Süleyman Aykırı, Ahmet Kavakçı, Ahmet Selbest, Fatih Atlı.
 
 
Türkiye Yağlı Güreş Federasyonu talimatlarına uygun olarak yapılacak olan müsabakalarda 1. sınıf yağlı güreş ödülleri verilecek.
 
Tokat Güreşçiler Spor Kulübe tarafından organize edilen etkinlik Spor Tokat projesi kapsamında ele alınacak. Tokat Belediyesinin yanı sıra Tokat Valiliği de etkinliğe destek verecek.

Tokat Güreşçiler Spor Kulübe tarafından “Organizesini kulübümüz olarak üstlendiğimiz, Tokat Belediye Başkanımız Av.Eyüp Eroğlu’nun önderliğinde 8.Topçam Şenlikleri Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm Halkımız davetlidir” çağrısı yapıldı.
 
2017 ve 2018 yıllarında güreşlerin ağası olan Erdem Beton sahibi Erdal Polat 2019 yılı güreş ağalığını da üstlendi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.076 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]