• 0

08 Ağustos 2019, 01:49 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Erbaa'da, Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı

Erbaa'da, Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı

Tokat'ın Erbaa ilçesi Belediyesi, Kurban Bayramı'nı vatandaşların rahat ve huzurlu geçirebilmesi ve hayvanlarını sorunsuz kesebilmesi için gerekli çalışmaları tamamladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede Kurban Bayramı'nın huzur ve sükun içerisinde geçirilebilmesi için, kurban kesimlerinin sağlık ve çevre temizliği koşullarına uygun olarak yapılabilmesi için bir dizi tedbirler almaya başladı.
 
 
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, ''İlçemizde hemşerilerimizin her anlamda huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirebilmeleri için belediye olarak bir dizi tedbirler aldık. Hayvan kesim yerlerinde ve satış noktalarında çevre ve halk sağlığı konusunda gerekli olan düzenleme ve tedbirleri bu günden itibaren almaya başladık. Zabıta Müdürlüğü çalışanlarımız ve veteriner hekimlerimiz iş birliği içinde birlikte hareket ederek hayvan sevk pusulası ve küpelenen hayvanlarda pasaportu olmayan hiçbir hayvan nakline izin vermeyerek halkımızın sağlığını tehdit edecek hayvan girişine engel oluyorlar. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ise kurban kesiminden sonra kurban kesim yerlerinde oluşacak her çeşit atığı çevre kirliliğine sebep vermeden, insan sağlığını tehdit etmesine müsaade etmeyecek şekilde çalışmalarını planladılar. Belediyemiz bayram süresince temizlik çalışmaları için personel görevlendirmelerini yaparak gerekli tedbirleri şimdiden aldılar. Ayrıca hemşerilerime bir de uyarım olacak; bayram öncesi daha da yoğunlaşan sahte paralara karşı dikkatli olmaları. Sahte para ile karşılaşan hemşerilerimizin Emniyet Müdürlüğümüze, kendisine en yakın zabıta çalışanımıza bilgi vermesi halinde en kısa sürede tedbir alınır ve olmuş ya da olacak olan mağduriyetlerin önüne geçilmiş olunur" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]