• 0

09 Ağustos 2019, 19:10 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat Belediyesi'nden Kurban Bayramı bilgilendirmesi

Tokat Belediyesi'nden Kurban Bayramı bilgilendirmesi

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşları bilgilendirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kentteki kurban kesim noktaları, ücretsiz toplu taşıma, kurban bağışı, deri bağışı ve mezarlık ziyaretleri konularında bilgiler verdi.
 
Bayramın birinci ve ikinci gününde toplu taşımanın ücretsiz olacağını duyuran Başkan Eroğlu; "Bayramın birinci ve ikinci günü şehrimizde toplu taşıma ücretsiz olacak. Arife günü mezarlık ziyareti yapacak olan vatandaşlarımız için de ücretsiz otobüslerimiz olacak. Arife günü mezarlığa gidecek olan araçlar Cumhuriyet Meydanında hareket edecek ve bu araçlarda ‘Mezarlığa Gider’ levhası olacak. Ayrıca belediyemizin her bayram olduğu gibi bu bayram da belirlediği kurban kesim noktaları var. Vatandaşlarımız 42 mahallede bulunan 41 noktada kurbanlarını kesebilecekler. Bu yerler dışında kurban kesim işlemi yapanlara da 153 lira para cezası uygulanacak. Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından kurban kesim yerleri bayramın birinci gününe yetişecek şekilde hazırlanıyor" dedi.
 
 
Tokat Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kurban bağışlarının da kabul edildiğini belirten Eroğlu, "Ayrıca belediyemiz küçükbaş ve büyükbaş kurban bağışını da kabul ediyor. Her ikisi de 950 TL olarak belirlendi. Vatandaşımız keseceği veya bağış yapacağı bu hayvanı kesilirken görmek isterse kendisi de gelebiliyor. Vekalet verip kurbanı kesilirken görmek isteyen vatandaşlarımıza biz randevu veriyoruz. Kişi verilen saatte gelip kurbanı kesilirken kurbanın başında olabiliyor" diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]