• 0

16 Ağustos 2019, 15:08 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Çıtırıklı Yayla Şenlikleri muhteşemdi

Çıtırıklı Yayla Şenlikleri muhteşemdi

Tokat merkeze bağlı Kadıvakfı Köyü Geleneksel 4. Çıtırıklı Yayla Şenliği yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Güreş müsabakaları ile anlamlandırılan Kadıvafkı Köyü Geleneksel 4. Çıtırıklı Yayla Şenliklerinde vatandaşlar doyasıya eğlendi. Güreş müsabakasını Samet Özarslan’ı yenen Hüseyin Kalaycı kazandı. Başpehlivanlık ödülünü güreş ağacı Ahmet Akcan verdi.
 
 
Kadıvakfı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Yücel etkinlik açılışında yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirdikleri Çıtırıklı Yayla Şenliğine katılan herkese teşekkür ederek, “Misafirlerimize, etkinliğin yapılmasında emeği geçenlere, güreşçilerimize ve hemşerilerimize müteşekkirim” dedi.
 
Etkinlikte konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Kurban bayramınızı tebrik ediyorum. Allah’tan dileğim bugünkü birlik ve beraberliğimizin devam etmesidir. Bu organizasyonlar tarihten beri var olan birlik ve beraberliğimizi perçinleyen organizasyonlardır. Bugün büyük bir kuşatma ile karşı karşıya kaldığımız günlerde en büyük silahımız imanımızdır, birlik ve beraberliğimizdir. Bizde parti yok, bizde siyaset yok, hepinizi bu şerefli milletin evladı olarak görüyor ve hepinizi çok seviyoruz. Bizim ilkelerimizde rekabet olacak ama husumet asla olmayacak. Birliğinizi ve beraberliğinizin daim olması dileğiyle yolunuz ve bahtınız açık olsun” diye konuştu.
 
 
Herkesin bayramını kutlayan AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan da konuşmasında, “Yapılan her hizmet güzeldir. Yapılan her etkinlik bizleri birbirimizle kaynaştırmaktadır. Bu etkinliği düzenleyenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da konuşmasında, Kadıvakfı’nın doğa harikası bir yer olduğunu belirterek, “Bu güzel köylerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Yapılan her bir etkinlik köylerimizi sahiplenmemizi, korumamızı sağlıyor. Etkinliğin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da, “Bu şenlikler vesilesiyle sizlerle bir araya geldi. Şenlik kapsamında gerçekleşen güreşlerde yer alan tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyor, nazik davetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Şenliğe Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yücel Bulut, Kadim Durmaz, Tokat Belediye başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, CHP ‪İl Başkan Yardımcıları Halis Çelik ve Hüseyin Boztepe‬, Almus Belediye Başkanı, MHP Merkez İlçe Bakanı Mustafa İpek, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Yılmaz, MHP’li Belediye Meclis Üyesi İlhan Köten katıldılar.
 
 
KADIVAKFI KÖYÜ
 
Kadıvakfı, Tokat ilinin Almus ilçesine bağlı bir köydür. Köyün adı eskiden bir kadıya vakfedildiği için verilmiştir. Köyde, Türkmen kültür gelenek ve görenekleri yaşanmaktadır.
 
Köyün başlıca yemekleri; etli keşkek, yaprak sarma, tarhana çorbası ve yarma çorbasıdır. Tokat iline 34 km uzaklıktadır. Köyün kuzeyinde İmamgazi Dağı bulunmaktadır. Köyün her bölgesi verimlidir, ekilebilir durumdadır.
 
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Birde Sibirya soğuğu vardır. Yaz aylarında köyün nüfusu artmakla birlikte mevcut 84 kişi yaşamaktadır.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]