• 0

03 Eylül 2019, 22:28 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Başkan Çelik, 'Tokat'ta turizm büyüyecek'

Başkan Çelik, 'Tokat'ta turizm büyüyecek'

TTSO Başkanı Ali Çelik, "Tokat'ta turizm büyüyecek. Turizm ise sanatkarlarla büyüyecek" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat'ta turizmin geliştirilmesine yönelik olarak Tokat Valiliği ve Tokat Belediye Başkanlığı ile birlikte çalışmalara hız veren Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), bu doğrultuda kentteki turizme katkı sağlayan el sanatkarlarını ve ustalarını yapılacak olan çalışmalarda ortak hareket etme kararı aldı.
 
TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik beraberinde Turizmci Seyit Ali Kindan ile birlikte Taşhan'da gerçekleştirdiği usta ziyaretlerinde sanatkarların olmadığı bir turizm planlamasının düşünülemez olduğunu söyledi.
 
 
Başkan Çelik, "Tokat yazmasıyla, çömleğiyle, feneriyle, bakırıyla, çarığıyla, semeriyle, urganıyla, kilimiyle, kısacası zengin el sanatı portföyüyle ülkemizin en önde gelen şehirlerinden birisi. Turizmci Seyit Ali Bey ile birlikte Taşhan'daki esnaflarımızı, el sanatkarlarımızı ve ustalarımızı ziyaret ettik. Onların taleplerini dinledik. İcra ettikleri sanatın çıraksızlıkla birlikte gelecek nesillere aktarılamama kaygısı, sanatkarların yeterince desteklenmediği hususu, yapılan etkinliklerde kendilerine çok fazla olanak sunulamaması gibi eleştirileri aldık. Tüm bu sorunların çözümü için de ortak hareket etme kararı aldık. TTSO olarak bundan önce de olduğu gibi, unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızın temsilcilerinin tanıtımını yapmaya devam edeceğimizin de sözünü verdik. Tokat olarak güzel bir dönemdeyiz. Valiliğimiz, belediyemiz, İl Özel İdaremiz, Kent Konseyimiz, oda ve borsalarımız, birliklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz bir bütünlük içinde hareket ediyor. Bu bütünlüğün de verdiği güçle ustalarımızı bu dönemde daha da güçlendirmeye, şehrimizi onlarla birlikte tanıtmaya her zamankinden daha fazla gayret edeceğiz. Tokat'ta turizm büyüyecek. Turizm ise sanatkarlarla büyüyecek" diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]