• 0

06 Eylül 2019, 14:17 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Akcan'a Bakımlı Köyü Derneği'nden plaket

Akcan'a Bakımlı Köyü Derneği'nden plaket

Türk'ün ata sporu güreşe verdiği desteklerle bilinen Ahmet Akcan'a bu yıl güreş ağalığı yaptığı festivallerden teşekkür ve plaketler geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bakımlı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Arslantaş, 2019 yılında düzenledikleri güreş organizasyonuna güreş ağası seçilen ve ciddi destekte bulunan Akcanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akcan’a plaket takdim etti.
 
Arslantaş, “Köyümüze ve ata sporumuz olan güreşe vermiş olduğunuz madde ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi.
 
 
ALMUS’TA DA AHMET AKCAN
 
Öte yandan Almus Doğa Sporları Derneği Yönetim Kurulu da yaptığı açıklamada, “2. Almus Kardeşlik ve Spor Festivali ağalık ihalesini kazanan güreşçilerin ağabeyi AKCANLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI Sn. Ahmet Akcan Beyefendiye festivalimize ve Karakucak güreşlerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
 
Türk çayırı, dünya ve olimpiyat şampiyonu adına düzenlenen Hüseyin Akbaş Karakucak müsabakalarında gani gönüllü işadamı Ahmet Akcan'la tanıştı. Ahmet Akcan, iki yıldır er meydanına büyük destekler verdi ve yeni güreşçilerin yetişmesinde önemli ölçü de maddi destek sağlamış oldu.
 
BİZE DÜŞENİ YAPTIK
 
2008 yılından itibaren ağalık yapan Ahmet Akcan, “Biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bir sporu geleneksel kılan, o sporun milli kültür unsuru olarak içinde barındırdığı töresel-törensel uygulamalardır. Bu anlamda karakucak güreş, yağlı güreş, yağ, cazgır, dua, selamlama, kısbet, peşrev, müzik, ağalık kurumu gibi kavramları son derece önemlidir. Güreşçilerin, güreş ağasının, davul zurnacıların, hakemlerin ve yağcıların geleneksel kıyafetleriyle başlı başına ve orijinal bir kültürel donanıma sahip olması da ayrı bir güzelliktir. Tokat her açıdan zengin bir kültüre sahip bir şehirdir. Şahsen ben Tokatlı olmaktan, Tokat’a yatırım yapmaktan, Tokatlılara destek olmak büyük gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.
 
AKCANLAR İNŞAAT MARKA OLDU
 
Yaptığı inşaat işleri ile de adından bahsettiren Akcanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akcan, yaptıkları tüm işlerde başta güvenliğe büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Firmamız, çalışanlarıyla, taşeronlarıyla, müşterileriyle her zaman dürüst ve ahlaklı bir iş birliğinde içinde olur. Yıllara dayanan güven tesis etmesi sebebiyle de firmamız bir marka haline gelmiştir. Bizim için güvenilir ve dürüst hizmet anlayışını her şeyin üstündedir. Tüm projelerini taahhüt ettiği zamanda ve verilen sözlere uygun olarak yerine getirir” dedi.
 
İnşaat sektöründe son bir yıldır yaşanan durgunluğun da hızla aşılacağına inandığını sözlerine ekleyen Ahmet Akcan, “Bu süreçte kaliteli firmalar kendisini gösterdi. Biz de rekabetçi yapımızı ortaya koymuş oldu. Böyle bir dönemde bile hizmet kalitemizden asla taviz vermedik. Eğer Tokatlı bize kalbine koyduysa, biz de onları başımızın üzerinde taşırız” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]