• 0

06 Eylül 2019, 19:17 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta okul servisleri denetlendi

Tokat'ta okul servisleri denetlendi

Tokat'ta, Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, okulların açılmasına kısa süre kala öğrenci servislerini denetleyerek, sürücüleri uyardı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde okullara öğrenci taşıyacak olan servis araçları, Uzunburun Mevkii'nde, trafik ekipleri tarafından kontrolden geçirildi. Araçların periyodik bakımlarının yanı sıra servis araçlarında zorunlu olarak bulunması gereken güvenlik kamerası, emniyet kemeri, otomatik kapı gibi unsurlar incelendi. Eksik donanımı bulunan araç sürücülerine, okullar açılana kadar eksiklerini gidermeleri için süre verildi. Okulların açıldığı tarihten itibaren yapılacak denetimlerde eksikleri bulunan araç sürücülerine ceza uygulanacağı belirtildi.
 
 
Trafik Denetleme Şube Müdürü Yüksel Bozkurt, geçen eğitim ve öğretim yılında 776 sürücüye işlem yapıldığını, korsan taşımacılık yapan 13 aracın da trafikten men edildiğini belirterek, şunları söyledi: "Bir önceki eğitim yılında yapmış olduğumuz çalışmalarda öğrenci taşıdığı esnada kaza yapan servis aracımız bulunmuyor. Bu yılda inşallah böyle devam ederiz. Bir önceki yıl servis araçları toplam 6 bin 841 kez denetlendi. Bu denetleme sonucunda da 776 araç sürücüsüne 113 bin lira para cezası uygulandı. Ayrıca 13 araç korsan taşımacılıktan dolayı trafikten men edildi. Bu denetimlerimiz bu dönemde ağırlıklı olarak devam edecek. Pazartesi günüden itibaren ek ekipler oluşturacağız. Servis odaları başkanı ve üyelerinin desteğiyle özellikle korsan taşımacılık yapan araçlara ağırlık vereceğiz. Bununla ilgili sürücülerimizden, başkanımızdan yardımcı olmalarını istiyoruz. Hep beraber hareket edeceğiz. Güvenli bir trafik ortamı sağlamak ve çocuklarımıza güvenli bir taşıma sistemi oluşturmak amacıyla hep beraber mücadele edeceğiz."
 
'RENKLİ CAMLAR 1 YIL İÇERİSİNDE NORMAL CAM HALİNE GETİRİLECEK'
 
Trafikte renkli cam kullanan servis araçları konusunda yeni düzenlemelerin olduğunu kaydeden Bozkurt, "Sürücülere bir yıl süre verildi. Bu araçlarımızda fabrika çıkışı dahi olsa renkli camlar bir yıl içerisinde normal cam haline getirilecek. Bunun amacı gerek çocuklarımızın aileleri tarafından güvenli takibinin sağlanması, gerek bizim kontrollerimiz esnasında gerekse de ailenin dışarıdan baktığında çocuğun güvenli bir şekilde görünür hale gelmesi.  Bunu 1 yıl içerisinde tamamlayacağız. Servis araçlarımız tamamen beyaz cam olacak. Ayrıca araçlarda takip sistemi var. Bu sistem, ailelere çocuklarının okuldan hareket etme saatini, hangi sokak arasında devam ettiğini ya da beklediğini, yolda olup olmadığını takip imkanı sunuyor. Buradaki amaç da çocuklarımızın güvenli taşınması. Hem ailelerimiz rahat etsin hem de güvenli bir taşıma sistemi oluşturalım. Bu uygulamanın güvenlik açısında zorunluluğu var'' diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]