• 0

08 Eylül 2019, 01:03 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Cemal Enginyurt sert çıktı

Cemal Enginyurt sert çıktı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık fiyatları ve alımları konusunda yaptığı açıklamada CHP'li ezik bir taifenin TMO ve Devlet düşmanlığı yaptığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHPLİLER DEVLET DÜŞMANLIĞINI YAPIYOR
 
Fındık fiyatları konusunda zorunlu bir açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini belirten MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “TMO piyasaya girmeli, Devlet taban fiyatı açıklamalı, Fındık hasatı başlamadan alım ilan edilmeli dedik. Cumhurbaşkanımız, sesimizi duydu ve taleplerimiz karşılandı, biz de teşekkür ettik” dedi.
 
 
Cemal Enginyurt açıklamısını, “TMO 16.5 liradan FINDIK alımına devam ediyor. Ekim ayı randevuları açıldı. Üretici mümkün mertebe mağdur edilmiyor, randıman adaletli belirleniyor. Randevu alanların yüzde 40’ı, fındık getirmiyor. TMO, samimi olarak çalışıyor” diye sürdürdü. Enginyurt açıklamışında şunları söyledi: “CHP’li ezik bir taife saldırıya geçti. TMO düşmanlığı yapıyor. Tüccar da FINDIK fiyatları düşerken, tüccara laf etmeyenler; TMO ve Devlet düşmanlığı yapıyor. Bazı CHP’li trol olan çukur tipler de, şahsıma saldırıyor. Tüccar özeldir. Tüccarın fiyatına Devlet müdahale edemez. Devlet TMO dur, o da FINDIK alıyor. Hem de 16.5 liradan. CHP vekilleri, TMO için hep olumsuz eleştiri yaparken,  FINDIK Baronlarına tek söz etmezken, CHP’li troller bize niye saldırır? Kin ve nefretten. Dilerim pisliklerin de boğulurlar.”
 
Numan Kurtulmuş’a da çağrıda bulunan Cemal Enginyurt, “Bir çift sözüm de iktidar Vekillerine, Numan Kurtulmuşa, FINDIK için sahaya inin, Cumhurbaşkanının sözünü yere düşürmeyin. Üreticiye hep birlikte sahip çıkalım” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]