• 0

16 Eylül 2019, 21:46 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Ömer Sağol, 'Terör örgütünden medet beklenmez'

Ömer Sağol, 'Terör örgütünden medet beklenmez'

Türk devlet geleneğinde hiçbir zaman eşkıyadan, terör örgütlerinden, illegal yapılardan medet umulmadığını, bunun Metehan'dan başlayarak son döneme kadar bu şekilde devam ettiğini söyleyen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, 'Devletin şefkatli tarafı vatandaşa, celalli tarafı da teröriste karşıdır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
İYİ Parti olarak, “Gerillaya katılımlar da olacak, çatışmalar da olacak, savaşlar da olacak” deme cüretini gösteren Hakkâri Milletvekili Leyla Güven’in dokunulmazlığının kaldırılmasını istediklerini söyleyen Ömer Sağol, “Terör mantığını işleten bir şahsa bu milletin vekilliği teslim edilemez. Bu ülkenin kaynaklarından teröristlerin hamileri nemalanamaz” dedi.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi, derhal harekete geçmelidir” diyen Ömer Sağol, “Şehitlerimizin kanı dahi kurumadan bu sözleri söyleyenleri lanetliyoruz ve TBMM’nin harekete geçmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güçlü olduğunu, yedi düvelin desteklediği terör örgütüne şimdiye kadar göz açtırmadığını ve bundan sonra da açtırmayacağını belirten İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Türkiye aciz, devleti çaresiz göstermeye kimsenin hakkı yoktur” diye konuştu.
 
TERÖR KÜRESELLEŞTİ
 
Terörün günümüzde küreselleştiğini, bunun sonucunda da mücadelenin daha kapsamlı olması gerektiğini anlatan Ömer Sağol, “Yeni dünya düzeni kavramının da büyük bölümünü oluşturan küreselleşmenin bugüne kadar bilinmeyen ve göz ardı edilen yeni bir aktörü de maalesef terörizmdir. Eğer teröre, teröriste yeşil ışık yakan milletvekillerini TBMM çatısı altında tutmaya devam edersek, mücadelemiz sekteye uğrar” dedi.
 
AKP HATALARINDAN DERS ÇIKARMALIDIR
 
Sağol, “Bir ülkede demokrasi konusunda terör örgütünden medet beklenmez. Ne acıdır ki bu konuda son 10 yılda AKP ölümcül hatalar yapmıştır. Şu andan itibaren yapılan yanlışlardan, hatalardan ders alınmalıdır. Demokrasiler sokak hareketleri ile değil, terör eylemleri ile değil, üniversitelerin, sivil toplum örgütlerinin ve halkın önerileri ile güçlenir. Hukukla, adaletle ülkemiz daha yaşanılabilir bir hale gelir” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]