• 0

19 Eylül 2019, 14:41 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Bu Güzeller Başka Güzel

Bu Güzeller Başka Güzel

Tokat'taki hayvan üretici birliklerinin düzenlediği En Güzel Buzağı, Koç-Teke ve Malak yarışması programı oldukça renkle anlara sahne oldu. Geniş katılımın olduğu yarışmalara Tokatlılar büyük ilgi gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Köylü pazarı pazar yerinde düzenlenen Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin düzenlediği 3. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması, Tokat İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Malak Güzellik Yarışması ve Tokat İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğinin düzenlediği En Güzel Koç ve Teke Yarışmasında en güzel buzağı, koç, teke ve malak seçildi.
 
 
Programa Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları oda ve birlik başkanları ile çiftçiler katıldı.
 
Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten ve Tokat İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Turan Saldırıcıer, programda yaptıkları konuşmalarda düzenlenen yarışmalarla ilgili bilgi verdiler.
 
Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, etkinlikte yaptığı konuşmada, “İlimiz hayvancılık potansiyeli açısından ülke genelinde söz sahibi illerden bir tanesidir. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 30'luk kesimi geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. İlimizdeki hayvan sayısında ciddi artış gözleniyor. Bu yarışmalar hayvancılığa alan ilgiyi artırıyor. Yöneticilerimizin bizleri yalnız bırakmaması, sorunlarımızı çözmede hep yanımızda olması bizi ziyadesiyle sevindiriyor. Yarışmamıza iştirak eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yarışmada buza, koç, kıl keçisi ve malak cinsleri kendi kategorilerinde jüri tarafından 1, 2 ve 3.’lük derecelerine göre seçildi. Yarışmada dereceye giren ırklardaki hayvan sahiplerine ödülleri Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından verildi. İlk üçe giren buzağı, koç, teke ve malakların sahiplerini tebrik ederek, ödüllerini takdim eden Vali Dr. Ozan Balcı, yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Tokat’ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçiyi zenginleştirmek, üretimi arttırmak için Tokat’ta çeşitli projelerin başlatıldığını ve projelerin başarıyla sürdüğünü kaydetti. Çiftçinin ve üreticinin dostu olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimizin ve köylümüzün zenginleşmesine katkı sağlayacak her türlü çalışmanın destekçisiyiz.” dedi.
 
Tokat milletvekili Yücel Bulut, Tokat hayvancılık potansiyeline değinerek, “Bu tür organizasyonlar çiftçimize moral vermektedir. Üretici birliklerimizi yapmış oldukları güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]