• 0

21 Eylül 2019, 14:13 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı, 'Kütüphane yapmak yetmez, kitap okumalıyız'

Vali Balcı, 'Kütüphane yapmak yetmez, kitap okumalıyız'

Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat'ın eğitimde akademik anlamda hedefinin ilk 3 yılda ilk 20, ilk 5 yılda ilk 5'e girmesi olduğunu belirterek, "Kütüphane yapmak yetmez, kitap okumalıyız" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından Tokat Valisi Ozan Balcı Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda 180 okul müdürü ile bir araya geldi.  Vali Ozan Balcı, Tokat’ın eğitimdeki hedeflerinden bahsederek, eğitimde yapılacak her türlü çalışmada eğitim camiasının destekçisi olduğunu söyledi.
 
 
Tokat'ta akademik anlamda hedefin belirlendiğini söyleyen Vali Ozan Balcı,  "Akademik anlamda hem lise hem de üniversitede ilk 3 yılda ilk 20, ilk 5 yılda 5'i hedefliyoruz. Hedefimiz için Tokat'ta bütün şartlarımız müsait. Birikmiş kültür var. Tokat'ın insan yapısı demlenmiş. Hedefe kilitleneceğiz. Güzel işleri kıymetlendirmemiz, değer üreten insanlara değer vermemiz lazım. Sizlerle birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum. Etütleri çok önemsiyorum. Etütleri iyi götürürsek ve sahip çıkarsak hedefimize ulaşırız. Kitap okumak çok önemli bir şey. Kitap okumaya ayrıca destek verelim. Z-Kütüphaneleri önemsedik. Kütüphane yapmak yetmez, kitap okumalıyız. Hedefimiz Tokat'ı Türkiye'nin en zengin kitaplarının bulunduğu il haline getirmek. Kütüphanesiz okul olmaz. Kütüphanesi olmayan okul kalmasın. Tokat'taki halk kütüphanesi de şehrin tarihine, kimliğine uygun olarak yenileyeceğiz. Yeni bir kütüphane yapacağız" dedi.


FOTOĞRAFLI

 


DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]