• 0

21 Eylül 2019, 15:06 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat standına yoğun ilgi

Tokat standına yoğun ilgi

2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" Anadolu'dan renkli görüntülere sahne oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ankara Ticaret Odası'nın Anadolu'nun yöresel ve geleneksel ürünlerinin Ankara'dan dünyaya pazarlanması amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği, "Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve ATO Başkanı Gürsel Baran'ın katılımları ile "Anadolu'dan Dünyaya" temasıyla gerçekleştirildi.
 
Zirvede Tokat’a özel ürünler de sergilendi. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut zirveye katılarak, “Tokat ürünlerinin piyasada hak ettiği yeri alması dileğiyle bütün üreticilerimize rızık bolluğu diliyorum. Tokat coğrafyasında üretilen ürünlerin, tarih boyunca kalitesiyle genel kabul görmüş olmasına rağmen, tanıtım sorununu aşamadığımız açık bir şekilde ortadadır” dedi.
 
 
BULUT: TANITIM EKSİKLİĞİ VAR
 
Özellikle tanıtım eksikliğine işaret eden Yücel Bulut, “Tanıtım konusunda yaşanan eksiklik, doğal olarak markalaşma ve bilinirlik düzeyini etkilemekte ve ürünlerimiz hem kolay erişilebilir olmaktan ve hem de talep edilebilirlikten uzaklaşmaktadır.  Bu nedenle üreticilerimizi cesaretlendirecek adımların birlikte atılması ve özellikle ürünlerimizin iç ve dış piyasada hak ettiği ivmeyi kazabilmesi için tanıtım konusunda atılan adımların daha kurumsal bir hal alması gerekmektedir”  şeklinde konuştu. Bulut açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu konuda Ticaret Odalarımız başta olmak üzere hemen herkesin elinden geleni yaptığı ve daha fazlasını yapmaya hazır olduğunu düşünüyor ve inanıyorum.  Özellikle Tokat’ta yiyecek içecek ve hizmet sektöründe var olan esnafımızın, yerel ürünlerin kullanılması konusunda göstereceği hassasiyetin, işletmelerimizde Türkiye’nin her yerinde bulunabilecek standart lezzetler yerine Tokat’a has değerleri sunmasının da bu yönüyle şehre önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyim.”
 
MARKALAŞMALIYIZ
 
Kurumsallaşmaya işaret eden MHP’li Bulut, “Kurumsallaşma, markalaşma ve tanıtım konusunda atılacak her adımın gelip geçici birer proje olmak yerine, şehrin her bir evladının davranış modeli haline gelmesi toplum tarafından sahiplenilmesi gerekmektedir. Bu vesileyle 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi'ne katılarak katkı sağlayan Ticaret Odalarımıza ve Belediye Başkanlarımıza ve emektarlarımıza şükranlarımı sunuyor, güzel memleketimin güzel ürünlerinin birer Türkiye markası haline gelmesini diliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesindeki Tokat standı büyük ilgi gördü. Standı ziyaret edenler arasında Eski Tokat Valilerinden Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel de vardı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]