• 0

04 Ekim 2019, 16:39 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Talan devam ediyor, Yetkililer seyrediyor

Talan devam ediyor, Yetkililer seyrediyor

Tokat'ın o yaylasındaki talana özellikle bir partiye mensup üst düzey siyasetçilerin göz yumduğu, hakkında işlem yapılmaya çalışanları bu siyasilerce korunduğuna dair iddialar var.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

tokatolay.com haber sitesi olarak yaklaşık bir ay önce gündeme taşıdığımız Bereketli Yayalası'ndaki talanın devam ettiği, yetkililerin de buna seyirci kaldığı ortaya çıktı.
 
Tokat'ın Reşadiye İlçesine bağlı Bereketli Beldesi yaylasında başlayan ve önü alınamayan yapılaşmayı gündeme taşıdığımız haberi ardından Tokat Valisi Ozan Balcı'nın Reşadiye Kaymakamlığı ve ilgili birimlere birer yazı göndererek, ilgili yasa dışı yapılaşma ile mücadele edilmesi yönünde talimat verdiği bilgisini almıştık. Dün akşam konuyla ilgili Bereketli Yaylasından aldığımız görüntülerde koruma altındaki yaylada önüne gelenin hala yayla arazilerini kapatarak beton binalar dikmeye devam ettiği ortaya çıktı.
 
 
Yaylanın doğal dokusunu tehdit eden yasak yapılaşmada yapılan binaların yanı sıra, yer kapma telaşı ile bazı yerleri çevirip sahiplenildiği, bazılarının yerini belli etmek için temel kazdığı veya çevirdiği de görüntülere yansıdı. Göz önünde yasaları çiğneyerek yapılan bu arazi talanına rağmen Reşadiye Kaymakamlığının neden önlem almadığı ise merak konusu. Haber merkezimize gelen son görüntüler, yaylanın adeta parsel, parsel parsellendiği ve kimi inşaatların başladığı kimilerinin de temellerinin kazıldığını ortaya seriyor. Yaylanın adeta bir yerleşim yerine dönüşütüğü gösteren yeni görüntülerin ardından Tokat Valiliği'nin nasıl bir adım atacağı merak ediliyor.
 
BU TALANI ARKASINDAKİ SİYASİ GÜÇ KİM(LER)?
 
Bölgede yapmaya çalıştığımız araştırmada, isminin açıklanmasını istemeyen bazı çevre sakinleri, bu talana özellikle bir partiye mensup üst düzey siyasetçilerin göz yumduğu, hakkında işlem yapılmaya çalışanları bu siyasilerce korunduğuna dair iddiaları gündeme getirdiler.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.090 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]