• 0

06 Ekim 2019, 22:30 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

MHP'li İpek, 'ABD artık Türk siyasetini dizayn edemeyecek'

MHP'li İpek, 'ABD artık Türk siyasetini dizayn edemeyecek'

MHP Genel Başkanının sağlık durumuna yönelik yapılan spekülasyonlara ABD Ankara Büyükelçiliğinin de twitter üzerinde beğeni yapılmasını sert bir dille eleştiren MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, 'Türk siyasetine burunlarını sokmayı alışkanlık haline getiren ABD'lilerin hevesleri kursaklarında kalacaktır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek yaptığı yazılı açıklamada, ABD Büyükelçiliğine sert tepki göstererek "ABD'nin Ankara Büyükelçiliği firari FETÖ tetikçisi Ergün Babahan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan twitini beğendi. Bu beğeni her ne kadar yanlışlıkla yapıldığı denilse de Türk siyasetine bir müdahaledir. Fakat bilinmelidir ki, Amerikalıların ve Amerikan yanlılarının Türk siyasetini dizayn etmeye yönelik hayalleri tarih olmuştur. Türkiye’de siyaseti vatandaşın oyları yönlendirir” şeklinde konuştu.
 
 
HADLERİNİ BİLMELİLER
 
ABD’lilerin daha önceki yıllarda Başbuğ Alparslan Türkeş’e karşı oynadıkları oyunları bildiklerini ve unutmadıklarını ifade eden Mustafa İpek, “Türk milliyetçileri dün nasıl Başbuğ’una sahip çıkmışsa,  bugün de Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye sahip çıkacaktır. ABD’li diplomatları da görevlerinin dışına çıkmamaya davet ediyoruz. Biz nasıl misafirperverliğimizi biliyorsak onlar da hadlerini bilmelidir” diye konuştu.
 
GENEL BAŞKANIMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ
 
Bahçeli’nin Türk devleti ve milliyetçileri açısından büyük şans olduğunu da dile getiren MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı İpek, “Genel Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Küçük bir rahatsızlığı bahane olarak göstererek, Türk siyasetine yeni bir yön çizmeye kalkmak kimsenin haddine değildir. Bu vesile ile Genel Başkanımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sonuna kadar arkasında olduğumuzu deklare ediyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]