• 0

09 Ekim 2019, 16:41 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Kemal Korkmaz, 'Milli meselelerin muhalfeti olmaz'

Kemal Korkmaz, 'Milli meselelerin muhalfeti olmaz'

Fırat'ın doğusuna yapılacak muhtemel harekât ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Kemal Korkmaz, 'Milli meselelerin muhalefeti olmaz' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Kemal Korkmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletinin ve vatanının bekası için Fırat’ın doğusunda yapacağı harekât konusunda tek yürek olmalıyız. Ama, fakat cümleleri ile konumumuzu durumuzu zayıflatma söylemlerinden uzak olmalıyız” diye konuştu.
 
ÜLKEMİZE YÖNELİK TEHDİTLERE DÜŞMANIZ
 
Türkiye’nin hiç kimsenin düşmanı olmadığının altını çizen Kemal Korkmaz, “Bu Emperyalizmin yüz sene sonraki bölgeyi tekrar kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmelerine bir karşı duruştur. Hiç kimsenin düşmanı değiliz. Ülkemize yönelik tehditlere düşmanız” şeklinde konuştu.
 
KARŞIMIZDA TERÖR ÖRGÜTLERİ VAR
 
“Terör yuvalarına düşmanız” ifadelerini kullanan Emekli Tuğgeneral Kemal Korkmaz, “Emperyalizmin bu bölgedeki milletimizi kuşatma planlarına karşıyız, düşmanız. Karşımızda PKK/YPG, karşımızda DEAŞ ve bunların kullanacakları bölge halkları olacaktır” dedi.
 
TÜRK ORDUSUNUN SAFINDAYIZ
 
Yapılacak operasyonun önemine işaret eden Korkmaz, “Çok hassas planlama gerektiren bir harekât olup tarihsel düşmanlıklar yaratmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Devletimiz ve kahraman ordumuz bunun üstesinden gelecek deneyim ve güce sahiptir. Devletimizin yanında Türk ordusun safındayız” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]