• 0

11 Ekim 2019, 02:11 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Tokat'ı ön plana çıkartmalıyız'

Yücel Bulut, 'Tokat'ı ön plana çıkartmalıyız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük resmi ziyaret için beraberindeki heyetle birlikte gittiği Sırbistan'da ikili işbirliğine yönelik görüşmelerde bulundu. Erdoğan çalışma programı kapsamında Türkiye-Sırbistan Yüksek Düzeyli Isbirligi Konseyi toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sırbistan ziyaretine MHP'yi temsilen Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ katıldılar.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ziyaret ve çalışma programı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2014-2018 yıllarını kapsayan 5 yıllık dönemde Türkiye ve Sırbistan arasında 4 milyar 700 milyon dolarlık ticaret hacmi yakalandı. Bu dönemde, Sırbistan'a 3 milyar 200 milyon dolarlık ihracat yapıldı. Bu ülkeden bir buçuk milyar dolarlık ithalat gerçekleştirildi. Sırbistan ile serbest ticaret anlaşması güncellenmesi yeni yatırımları da beraberinde getirecek. Gelecek dönemde 10 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefleniyor. Bu hedefin içerisinde Tokat’ın katkısı ne olur? Ziyaretle şahsen ben bu konunun üzerinde düşündüm” dedi.
 
 
Tokat’ın sanayi, turizm ve tarım potansiyelini uluslararası boyutta harekete geçirme mecburiyetleri olduğunu ifade eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Bunun en önemli yolu bu tür yüksek düzeyli işbirliği konseyi toplantılarından geçer. Fuarlardan geçer. Biz bu ziyaretimizin Tokat’a katkısı konusunda sanayicilerimizle istişare edeceğiz. Yine Tokat tarım ürünleri üretimi konusunda çok iyi bir noktada, fakat pazar konusunda sıkıntılar çekiyor. Ülkeler arası işbirliği toplantılarında Tokat’ı hangi noktaya koyacağımızı da görmemiz gerekiyor. Bu fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
 
Tokat’ın turizm potansiyelinin önemli olduğunu, dünyada birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını kaydeden Yücel Bulut, “Şimdi biz bu tür etkinliklerde Tokat’ın tanıtmamız gerekiyor. Bunun eksikliğin gördüm. Gittiğimiz yerlerde, yaptığımız ziyaretlerde Tokat’ın turizm potansiyeline yönelik tanıtım materyalleri sunmamız gerekiyor. Aslında Sayın Cumhurbaşkanının gezilerine eşlik ederken, bir bakıma biz Tokat’ı anlatmamız ve ön plana çıkarmamız gerekiyor. Bu imkânları en verimli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Tokat’ın üzerimizdeki hakkını ancak böyle ödeyebiliriz” ifadelerini kullandı.
 
Ülkeler arası ikili işbirliği toplantılarının, dünya barışı açısından da bir şans olduğunu belirten MHP’li Yücel Bulut, “Sırbistan ziyareti de bölge barışına katkı sağlayacaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]