• 0

05 Kasım 2019, 13:13 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu'ndan ücretsiz düğün salonu müjdesi

Başkan Eroğlu'ndan ücretsiz düğün salonu müjdesi

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Çay Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, talepleri dinleyerek incelemelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çay Mahallesi Şeyh-i Şirvani Cami civarında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bugüne kadar 13 mahallede halkla buluştuklarını ifade etti. Eroğlu, "Çay Mahallemiz göz bebeği mahallelerimizden bir tanesi. Tokat'ın doğduğu 3-4 mahalleden biri de Çay Mahallesi'dir. 40-50 Yıl önce Tokat'ın en yoğun olduğu bölgelerden biridir. Karşıyaka'nın büyümesinden dolayı bu bölgeden göçenler oldu ama Tokat bu mahallelerimizden büyümeye başladı. Manevi büyüğümüz Şeyh-i Şirvani hazretlerinin bulunduğu nokta dolayısıyla Çay Mahallesi şehrimizin en önemli mahallelerinden biridir. Tokatlıların bize verdiği yetki ile ikinci dönemde yola revan olduk. 6 aylık bir süreyi geride bırakıyoruz. Mahallelerimizi ziyaretlere başladık. Bu ziyaretlerimizde hem teşekkür ediyoruz hem de önümüzdeki 2020 yılında mahallelerimize neler yapılacağını beraberce konuşup, görüşüyoruz. Tokat'ta  42 mahallemiz var. Bugüne kadar 13 mahalleyi ziyaret ettik. Yıl sonuna kadar tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, kararlarımızı alacağız ve 2020 yılında inşallah bu aldığımız kararları uygulayacağız" dedi.
 

'BİZİM GÖREVİMİZ HALKIMIZLA HEMHAL OLMAKTIR'
 
Tokat'ta nüfusun her geçen gün arttığını kaydeden Başkan Eroğlu, "Nüfus olarak bugün birçok ilçemiz nüfus kaybetmekte iken Tokat Merkezimiz ise nüfus açısından her geçen gün artıyor. Biz göreve geldiğimiz merkez nüfusumuz 138 bin iken bugün bu sayı 155 bini buldu. Yılda 4-5 bin nüfus artışı var. Bu şehir 10 seneye kalmaz 200 bini bulacaktır. Bizler de şehri bu artışa göre planlamak zorundayız. Yatırımcıların gelmesi konusunda belediye olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Belediyeler fabrika açamaz ancak yatırımcının gelmesi, fabrika açacak kişilerin Tokat'a gelmesi noktasında girişimlerde bulunabiliriz. Bu şehri tanıtmak, onları buraya getirmek, onlara imkânlar sağlamak bize düşen görevdir. Son 5 yıl içerisinde 3 bine yakın insanımız istihdam edildi. 7 tane yeni fabrika açıldı ve bugün OSB'de 5 bine yakın insanımız çalışıyor. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu çalışan sayısını 10 bine çıkarmaktır" dedi.

ÜCRETSİZ DÜĞÜN SALONU MÜJDESİ

Ücretsiz düğün salonu müjdesini veren Başkan Eroğlu şöyle konuştu, "Çay Mahallesi bölgesine müjde olarak düğün salonumuzu yapacağız ve ücretsiz bir şekilde halkımızın yararlanmasını sağlayacağız. 2020 yılında bunun adımını atacağız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yine mahallemizde yeni park alanları oluşturarak yeni dönemde iki tane yeni park yapacağız'' diye konuştu.
 
Başkan Eroğlu konuşmasının ardından başkan yardımcıları, teknik ekibi ve mahalle muhtarıyla birlikte Çay Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]