• 0

07 Kasım 2019, 13:57 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Mustafa İpek, 'Ticaretin önündeki engelleri kaldırmalıyız'

Mustafa İpek, 'Ticaretin önündeki engelleri kaldırmalıyız'

Son günlerde SGK tarafından uygulanan e-hacizlerle ilgili açıklama yapan MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, 'Vergi dairelerinin, maliyenin zor durumda olan vergi mükelleflerine gösterdiği kolaylığı, Sosyal Güvenlik Kurumunun da göstermesini istiyoruz' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye ekonomisinin 2018 yılında dış baskılar ve ekonomik saldırılar sebebiyle zarar gördüğünü, dolayısıyla bunun yansımalarının Tokat’ta da yaşandığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, “Son günlerde ekonomide düzelme emarelerini görüyoruz. Enflasyon ve faiz oranlarındaki düşme zor günler geçiren esnaf, sanatkâr ve işletmelerimiz için bir ümit ışığı oldu. Esnaf ve sanatkara verilen faiz oranlarının da tek haneli rakamlara çekilmesi olumlu gelişmelerdir” diye konuştu.
 
 
Gelişmelerin iyi olmasına karşın birikmiş borçlar sebebiyle Tokat’ta işletmelerin sıkıntılarının devam ettiğine işaret eden Mustafa İpek, “Böyle bir nokta da SGK e-haciz kararı alarak işletmelerin banka hesaplarına bloke koydurmaktadır. Öyle ki konulan bloke borcun büyüklüğünden daha fazladır. Bu durum işletme sahiplerimizin, esnaf ve sanatkarlarımızın elini kolunu bağlamaktadır. Buna karşılık vergi dairelerimiz, maliyenin tutumu takdire şayandır. Vergi dairelerinin gösterdiği kolaylığı SGK’nın da göstermesini istiyoruz. İnsanlarımız durumları düzeldiğinde faiz işlediği için acilen bu borçlarını zaten ödeyecektir” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]