• 0

07 Kasım 2019, 19:24 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Zile Belediyesi'nde sözleşme sevinci

Zile Belediyesi'nde sözleşme sevinci

Zile Belediye Başkanlığı ile Hak- İş Konfederasyonu'na bağlı olan Hizmet İş (tüm belediye ve genel hizmet işçileri) sendikası arasında belediye çalışanlarını kapsayan 2 yıllık toplu sözleşmesi imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sözleşme kapsamında belediye çalışanlarının maaş , ücret ve sosyal haklarının tamamına %5 oranında zam yapıldı. Sözleşmeyi Zile Belediye Başkanı Şükrü SARGIN, Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul DEMİR ve Belediye temsilcisi Abdullah AYTEKİN imzaladı.
 
 
Sendika işyeri temsilcisi Abdullah AYTEKİN sözleşmeden genel anlamda memnun olduklarını ifade ederek” Belediyemizin kısıtlı imkanlarına rağmen işçi arkadaşlarımızın haklarını en iyi oranda aldığımızı düşünüyorum. Burası bizim ekmek kapımız en iyi şekilde çalışıp maaşlarımızı helal ettirmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanımıza da sözleşme için teşekkür ediyorum” dedi.

Zile Belediye Başkanı Şükrü SARGIN da “elimizden geldiğince imkanlarımzı zorlayarak memur maaşlarının üstünde çalışan arkadaşlarımıza zam verdik. Devletimiz memura %4 zam vermişti biz de bir puan artırarak %5 artış sağladık. Gönül ister ki emekçi kardeşlerimize daha çok hak ve imkan sağlayalım. Belediyemizin ekonomik sıkıntılarını her geçen gün hafifletiyoruz. Bütçe imkanlarımız iyileştikçe işçi kardeşlerimizin sosyal imkanlarını da iyileştireceğiz”dedi.

Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul DEMİR de sözleşmeden memnun olduklarını ifade ederek” Toplu sözleşmemizde işçi kardeşlerimizin haklarını en iyi şekilde savunduk. Malum işverenin imkanlarıda sınırlı olmasına rağmentüm hak ve ücretlerde %5 lik bir artış sağlandı. Hayırlı olsun” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]