• 0

12 Kasım 2019, 23:12 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Kerem Erdem Durban'da

Kerem Erdem Durban'da

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatının (UCLG) 6. Dünya Kongresi 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Güney Afrika'nın Durban kentinde gerçekleştirilecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Güney Afrika’nın Durban kenti, 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında UCLG Dünya Teşkilatı’nın üç yılda bir düzenleyerek yönetim organlarını yenilediği  kongreye ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen UCLG Kongresi’nde Ankara Büyükşehir Belediyesini Başkanvekili sıfatıyla hemşehrimiz Kerem Erdem temsil ediyor.
 
 
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (UCLG)  6.Dünya Kongresinde 2019-2022 dönemi için Başkanlık Divanı belirlenecek. Dünyanın dört bir yanından gelen yerel ve bölgesel yönetim liderlerinin katılımıyla şehirlerin küresel gündemlerinin tartışıldığını ifade eden Kerem Erdem, “Zirve yenilenen bir formatta ve üyeler ile ortaklar arasında daha güçlü bir işbirliğine dayalı olarak gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, UCLG Kongresi dört ana kulvar üzerinde ilerleyen interaktif ve yenilikçi formatları içermektedir” dedi.
 
Kerem Erdem kongrede belirlenen kulvarlar hakkında da şunları söyledi: “Yerel ve bölgesel hükümet temsilcilerinin temel itici gücü oluşturduğu Asamble Kulvarı, kıtasal, sektörel ve tematik önceliklerin Dünya Teşkilatı'nın küresel politikalarına katkıda bulunmasını sağlamayı amaçlıyor. UCLG’nin bölge teşkilatları ve kardeş kuruluşlar, Asamble Kulvarı oturumlarında sunulmak üzere pozisyon belgeleri oluşturmaya davetliler. Sivil toplum ortaklarının temel itici gücü oluşturduğu Belediye Kulvarı, küresel politikaları tanımlamak amacıyla açık formatta düzenlenen, çeşitli uluslararası topluluklar, sivil toplum, yerel ve bölgesel yönetimlerin siyasi liderleri arasında diyalog ve etkileşimin sağlanacağı bir platform olacak. Local4Action Kulvarı, ortakların paylaşımda bulunmasına, birbirini dinlemesine ve farklı konuların değerlendirilmesine imkân verecek işbirliğine dayalı bir sürece katılımını sağlayan, ağın tüm alanları için yenilikçi formatlar sunan bir alan olacak. Yalnızca UCLG üyelerine ayrılan İdari Kulvar, Dünya Teşkilatı’nın politikalarını ve çalışma planını şekillendiren yönetim organlarının toplantılarını içeriyor. Kulvar; Mali Yönetim Komitesi, Ana Tüzük Komitesi, Yönetim Kurulu, Genel Kurul ve Dünya Konseyi’nden oluşuyor.”
 
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı
 
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) küresel anlamda yerel ve bölgesel yönetimler için en aktif örgüt olarak tanımlanabilir. IULA (Uluslararası Yerel Yönetimler Birliği) ve FMCU-UTO (Dünya Birleşmiş Kentler Federasyonu) 1996’da İstanbul’da düzenlenen Habitat II Konferansı’nda başlayan uzun bir süreç sonucunda ve aralarına METROPOLIS (Metropol Kentler Birliği) örgütünü de alarak Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı adı altında birleşmişlerdir.
 
UCLG Teşkilatı dünyanın farklı bölgelerinden 240.000 kenti temsil eden en kapsamlı yerel ve bölgesel yönetim ağıdır. Üye kentlerin nüfusları ele alındığında UCLG’nin 5 milyar kentliyi de temsil ettiği söylenebilir. Aynı zamanda UCLG üyeleri BM üyesi olan 192 ülke içerisinde 140 ülkede aktif üyelere sahiptir.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]