• 0

25 Kasım 2019, 18:06 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Ömer Sağol, 'Toplumsal çözülme kadına şiddete yol açıyor'

Ömer Sağol, 'Toplumsal çözülme kadına şiddete yol açıyor'

Ailedeki, toplumdaki çözülmenin en önemli kurbanlarının kadınlar olduğunu ifade eden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, 'Son dönemde yaşanan ekonomik krizler, işsizlik ve adaletin işlememesi sebebiyle toplumsal çözülme yaşıyoruz. Toplumun çözülmesinde en çok aile ve çocuklar etkilenmektedir. Bu durumda sebepli sebepsiz olarak kadın, eşten, eski eşten, erkek arkadaştan ve çevreden şiddete maruz kalmaktadır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle basın açıklaması yapan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Hükümetin son yıllarda işlettiği, ortaya koyduğu kadın ve aile politikaları iflas etmiştir. Kadına yönelik şiddetle mücadele politikalarında sorunun üstesinden gelme konusunda uzun vadeli stratejiler yerine günü kurtarmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu tür adımlar ise aileyi bitirmekte, kadına şiddeti körüklemektedir” diye konuştu.
 
Kadına şiddetin hiçbir şekilde maruz görülemeyeceğini belirten Ömer Sağol, “Ekonomik sıkıntılar, sosyolojik bunalımlar ve eğitim eksikliği kadına şiddeti körüklemektedir. Kadına şiddeti ancak topyekûn bir mücadele ile önleyebiliriz. Bunun için de mesleki örgütlere, sivil toplum örgütlerine ve siyasi partilere önemli görevler düşmektedir. Kadına yönelik şiddet meselesi sosyal bir sorun olup bu alandaki sivil toplum faaliyetlerinin desteklenerek güçlendirilmesi ve yerel yönetim projelerine de öncelik verilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.
 
 
Ömer Sağol açıklamasında devamla şunları söyledi: “Aile içi şiddetle mücadele konusu çok boyutlu bir sorun olduğu için, kurumlar arası koordinasyonu gerçekleştirmek, etkin şekilde de koordinasyonu sürdürmek gerekmektedir. Sağlıklı aile kavramı dâhilinde eşler arası sorunların çözümü ve uzlaşı konusunda sosyal destek kurumlarının yaygınlaştırılması, kadın istihdamının artırılarak kadınların ekonomik yönden güçlendirilmesi ve aynı zamanda çalışan kadınların annelik rollerinin göz ardı edilmeyerek çocuk bakım destek ünitelerinin yaygınlaştırılması gerekmektedir.”
 
Kadının maruz kaldığı şiddete karşı uluslararası mücadelenin yapılıyor olmasının ve bu konuda Birleşmiş Milletlerin önemli adımlar atmasının da önemli bir gelişme olduğunu sözlerine ekleyen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “İYİ Parti olarak hazırladığımız afişlerle, ortaya koyduğumuz strateji ile kadına yönelik şiddetin önlenmesi için mücadele ediyoruz. Konuyla ilgili olarak gösterdiğimiz hassasiyetin toplumun tüm katmanları tarafından da gösterilmesini bekliyoruz. Ancak bu şekilde şiddeti önlemiş oluruz” ifadelerini kullandı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.268 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]