• 0

05 Aralık 2019, 23:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Engelli ve otizmli çocuklar ve ailelerinin her zaman yanındayız'

'Engelli ve otizmli çocuklar ve ailelerinin her zaman yanındayız'

Vali Dr. Ozan Balcı, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek, eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Görme engelliler, işitme engelliler, otizmli çocuklar ve özel eğitim uygulama okulu ile 5-6 yaş grubu anasınıflarının bulunduğu toplam 130 öğrencinin eğitim aldığı okulu ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, anasınıfında eğitim gören öğrencilerin etkinliklerine katılıp çocuklara masal kitabı hediye etti.
 
Görme engelli öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini öğrendiği öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.
 
 
Otizmli çocukları olan ailelerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, ailelerinin istek ve taleplerini dinledi. Velilerin otizmli çocukları için istedikleri 3. kademe (lise) eğitimsınıfı taleplerine Vali Dr. Ozan Balcı, okulda 3. kademe eğitim sınıfı açılması için gereğini yapılmasını istedi.
 
Ders dışı eğitim alanı olarak teknoloji sınıfında görmeöğrencilerle bir araya gelerek yakından ilgilenen Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerle bir süre sohbet ederek başarılar diledi.

Daha sonra okulun yönetici ve öğretmenlerinden toplantı salonunda bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, okulda yürütülen çalışmalarla ve etkinlikler ile ilgili bilgiler aldı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Mehmet Akif Ersoy Okulu ziyaretinde, engelli ve otizmli çocukların ve ailelerinin hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için her türlü desteğin verileceğini söyledi.
 
Tokat’ta özel eğitim anaokulu, ağır-orta derece otizmli çocuklar için 1,2 ve 3. kademe (ilkokul, ortaokul ve lise) okul veyetenek ve beceri merkezi açılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Engelli çocuklarımızın ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak bizim görevimiz. Devletimizin ve milletimizin imkanlarını kullanarak, sizlere her türlü desteği vereceğiz.” diye konuştu.
 
Engellilerin ve engellilere eğitim veren öğretmenlerin çok önemli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmen ve öğrencilerin istek ve taleplerinin yerine getirileceğini kaydetti.
 
 
Engelli ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için, her hangi bir ihtiyaç halinde çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri yaşam merkezi projesini hayata geçirmek çalıştıklarını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Amacımız milletimize hizmet etmek, milletimizin işlerini kolaylaştırmak.” dedi.
 
Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Ortaokulu’nda öğretmenlerin çok güzel işler yaptığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sizlerin işi, emek, fedakarlık ve sabır gerektiren iş. Sizler işinizi aşkla, şefkatle, merhametle ve sevgiyle yapıyorsunuz. Burada eğitim vermek ayrı bir yetenek ve beceri gerektiriyor. Sizlere emekleriniz için teşekkür ediyorum. Sizlere her zaman desteğimin tam olduğunu ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu. 
 
Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz ve okul müdürleri katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]