• 0

09 Aralık 2019, 16:13 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 'Parlayan dişler' projesi tanıtıldı

Tokat'ta 'Parlayan dişler' projesi tanıtıldı

Tokat Valiliği tarafından Eğitim Tokat projeleri kapsamında yürütülen "Parlayan Dişler" projesinin tanıtımı yapıldı. Vali Ozan Balcı, 23 Nisan 2020 tarihine kadar 11 bin öğrencinin diş taraması yapılacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2019-2020 dönemi Parlayan Dişler Projesi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde düzenlenen programla tanıtıldı. Düzenlenen programa Tokat Valisi Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Sağlık İl Müdürü Hacı Ahmet Sümbül, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve öğrenciler katıldı.
 
 
Tokat’ta eğitim ve sağlık adına çok güzel çalışmalar yapıldığını belirten Vali Balcı, "Bunun da Türkiye’ye örnek olmasını itiyoruz. Projeyi uygulama şekli çok özel ve özgün. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğündeki sağlık personelimiz, diş hekimlerimiz, diş teknisyenlerimiz ve öğretmenlerimiz bu işi yürütüyorlar. Projemizi özgün kılan durum şu. Taramalar yapılıyor. Ama taramalar alanda bırakılmıyor. Aynı zamanda sağlık personelimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz çocuklarımızın ağız diş sağlığı polikliniklerine gitmeleri için özel çaba sarf ediyorlar. Şu ana kadar da çalışmalar çok güzel devam etti. Velilere de şunu ifade etmek istiyorum. Bu çok önemli bir proje. Elleriniz çocuklarınızın üzerinde olsun. Taramalar sonucunda aileler çocuklarımızı ağız ve diş sağlığı merkezlerine, hastanelerimize ve diş hekimlerimize götürsünler. Bunu çok önemsiyoruz. Dişler güzel olunca, sağlıklı gülüşler diliyoruz" dedi.
 
Program sonunda Vali Balcı, çocuklara diş macunu ve diş fırçası ile kitap hediye etti.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]