• 0

10 Aralık 2019, 18:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta engellilere yeni dernek binası tahsis edildi

Tokat'ta engellilere yeni dernek binası tahsis edildi

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi 112 Komuta merkezinin eski binasını kullanacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aras, Kadın Kolları Başkanı Türkan Al Balcı, yönetim kurulu üyeleri kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda Sakatlar Derneğine tahsis edilen bina hakkında bilgi verildi. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonrasında 112 komuta merkezinin eski binası Engelsiz Yaşam Merkezi olması için Sakatlar Derneğine tahsis edildi. Engelsiz Yaşam Merkezi olarak tahsis edilen binanın eksiklikleri giderilerek engellilerin projelerini yapabileceği bir merkez haline getirilerek açılışı yapılacak.
 
 
Tokat Valiliği tarafından Sakatlar Derneğine tahsis edilen Engelsiz Yaşam Merkezi binası hakkında açıklama yapan Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras, "Yönetim kurulu arkadaşlarımız ile bir toplantı yaptık. Tokat’ın engelsiz yaşam merkezine ihtiyaç duyduğunu hissettik. Bunun için bir takım toplantılar yaptık. Sayın valimiz ve belediye başkanımız da bu konuya sıcak baktılar ve bir komisyon oluşmasını ve yer tespiti yapılmasını istediler. Bizler de bu komisyonda yer alarak bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın valimiz çözüm üretmek için kiralık bir yer bile olabileceğini söyledi. 112 Komuta Merkezinin yerini boş olduğu tespit ettik. Bu konuyu valimiz ve belediye başkanımıza ilettik. Sayın valimiz belediye başkanımızla bir araya geldik. "Burası size uygunsa bizim için bir sorun yoktur. Eksikliklerini giderelim ve kısa zamanda da anlamlı bir açılış yapalım' dediler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]