• 0

13 Aralık 2019, 20:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Doğu Türkistan'daki Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı

Doğu Türkistan'daki Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı

Tokat'ta Çin'in işgali altındaki Doğu Türkistan'da öldürülen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Anadolu Gençlik Derneği Tokat Şubesi Başkanı Bekir Durupınar, "Yapacağımız en büyük dua Çin mallarını almamaktır" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Anadolu Gençlik Derneği Tokat Şubesi üyeleri, Cuma namazının ardından Ali Paşa Camisi'nde kılınan gıyabi cenaze namazı kıldı. Cami avlusunda kılınan gıyabi cenaze namazına Anadolu Gençlik Derneği Tokat Şubesi üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Gıyabi cenaze namazı kılınmadan önce alandaki kalabalığa hitap eden Anadolu Gençlik Derneği Tokat Şubesi Başkanı Bekir Durupınar, halkı bilinçlendirerek Çin’e ambargo uygulanması gerektiğini belirtti.
 
 
Yapılacak en büyük dua Çin mallarını almamak olduğunu belirten Durupınar, ''Burada cenaze namazı kılmamızdaki kasıt insanların dikkatini hem Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize çekelim, bu anlamda bir bilinç oluşturalım. Hem de en büyük ders Çin’e yapabileceğimiz şey, onlara bir ambargo uygulamaktır. Bu anlamda toplumumuzda bir bilinç oluşturmaya yönelik yaptığımız çalışmaydı. Hem dua hem de bilinç oluşturalım diye yaptığımız bir etkinlikti" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.074 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]