• 0

29 Aralık 2019, 02:59 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Ömer Sağol'dan Murat İde saldırısına kınama

Ömer Sağol'dan Murat İde saldırısına kınama

Yeniçağ Gazetesi yazarı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı Murat İde'ye yönelik yapılan saldırıyı kınayan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, 'Fikirlerini açıklayan, yazan gazetecilere karşı yapılan saldırıların bir yenisi Murat İde'ye yapılmıştır. Fikirlerini açıklayan kişileri sindirmeye yönelik yapılan bu tür çirkin saldırıları kınıyorum' ifadelerini kullandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol kırıcı, yıkıcı, bölücü ve toplumsal infiale sebebiyet vermeyen fikirlerin açıklanmasının bir anayasal hak olduğunu ifade ederek, “İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde’ye karşı yapılan planlı saldırı asla kabul edilemez, maruz görülemez. Hukuk devletinde beyanların suç olup olmadığına da ancak mahkemeler karar verir. Hiçbir kimse beğenmediği bir durum sonrasında karşı tarafa saldırmaya, onu sindirmeye çalışamaz. Bu durum ülkemizde kaos ortamı oluşturur, toplumsal barışı bozar” dedi.

Son yıllarda siyasetçilere, fikir adamlarına, gazetecileri yönelik yapılan saldırıların bir sindirme operasyonu olduğunu kaydeden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol,”Eğer bu bizden, bizim taraftan yapılanı görmemezlikten gelelim, araştırmayalım, soruşturmayalım, ceza vermeyelim gibi bir mantık oluşursa, ortaya çıkacak kaos ve terör bir gün herkesi vurur. Böyle bir ortamı oluşturmak, hukuktan uzaklaşmak bir ülkenin başına gelebilecek en hazin durumlardan bir tanesidir” diye konuştu.

Gücü elinde bulunduranların hukuksuzluğu teşvik etmesinin demokratik, şeffaf ve huzur ortamını da yok edeceğini bilmesi gerektiğinin altını çizen Ömer Sağol, “Bir kez daha Murat İde’ye yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Saldırıyı yapanların da bir an önce yakalanmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyorum”  diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]