• 0

03 Ocak 2020, 15:43 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Tarihi sokaklarımızı turizme kazandıracağız'

Başkan Eroğlu, 'Tarihi sokaklarımızı turizme kazandıracağız'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Bey Sokağı ve Bey Hamam Sokağı ile ilgili yürütülen sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Eroğlu çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, "Şehrimizin bu güzel iki sokağını güzel bir hale getirerek şehrimize ve turizme kazandıracağız" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi ve İl Özel İdaresi işbirliği ile kentteki tarihi sokaklarda bulunan sivil mimari yapıların sokak cephelerinin güzelleştirilmesi için başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.
 
 
İnceleme sonrasında açıklamada bulunan Başkan Eroğlu, "Tokatımızın sembol olan sokaklarından birisindeyiz. Bey sokağındayız. Bir kaç ay önce bir çalışma başlatmıştık. Bey sokağımızın sokak sağlıklaştırılması, Bey sokağımızın ihyası ve turizme daha güzel bir şekilde kazandırılması noktasında, sivil mimari örnekleriyle çok güzel bir kültür sokağı haline getirmek için çalışmalarımızla başlatmıştık. Belediye ekiplerimiz şu ana kadar 10'a yakın evimizi restore etmiş durumda, eskisine göre daha çok güzel oldu. Tabi ki çalışmalarımız devam ediyor. Burası bittikten sonra hemen Beyhamam sokağına geçeceğiz. Bu iki sokağımızı birbirine entegre edeceğiz  Böylece şehrimizin bu güzel iki sokağını güzel bir hale getirerek şehrimize kazandıracağız. Ekiplerimiz çok iyi çalışıyorlar. Onlara da öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]