• 0

16 Ocak 2020, 07:23 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Kutbay, CHP Anavutköy için adaylığını açıkladı

Kutbay, CHP Anavutköy için adaylığını açıkladı

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı yarışı Özlem Kutbay'ın adaylığı ile startını verdi. Kadın, erkek kalabalık bir destekçi grubu ile birlikte teşkilat binasında basının huzuruna çıkan Özlem Kutbay, sıksık alkışlarla kesilen konuşmasında, 'Arnavutköy'de sesiniz değil, sözünüz yüksekte olmalı' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Genel 37. Kongresi’ne doğru ilerlerken ilçe ve il kongreleri hazırlık süreci devam ediyor. Mahalle delege seçimlerinin ardından Arnavutköy İlçe Teşkilat Başkanlığı yarışı için de ilk aday da görücüye çıktı. CHP Arnavutköy İlçe Teşkilat binasında konferans salonunda toplanan kalabalık karşısına CHP Arnavutköy İlçe Sekreteri Mustafa Ertürk tarafından aday Özlem Kutbay davet edildi. CHP Arnavutköy İlçe Başkan Adayı Özlem Kutbay teşkilat üyelerini selamlayarak başladığı konuşmasına, “18 yıllık Ak Parti iktidarı emekçiler için, dar gelirliler, gençler ve kadınlar için hayatı yaşanılmaz hale getirmiştir. Ve bu süreçte Cumhuriyet değerlerine oldukça zarar vererek, ülkenin geleceğini karanlığa doğru sürüklemektedir. Bu noktada en büyük görev kadınlarımıza ve gençlerimize düşmektedir” diyerek başladı.
 
 
KUTBAY; “MUTLAKA KAZANMAYI DÜŞÜNECEĞİZ”

Son günlerde artan kadın cinayetlerine de değinen Özlem Kutbay, kadının ailenin temel yapı taşı olduğunu vurgulayarak, “İşte böylesi bir ortamda, ülkesini seven, bu olumsuzluklara direnmek isteyen, karanlığa meydan okuyan, cehaletin ancak eğitimle, bilgiyle yenilebileceğine inanan sorumlu bir vatandaş olarak yine ülkeme hizmet etmek adına sizlerin de desteğiyle bu göreve talip oldum” şeklinde konuştu. Özlem Kutbay, insan ve emek odaklı, bilime ve teknolojiye önem veren bir örgütlenme anlayışıyla önemli işler başarılacağına inanarak bu yola girdiğini ifade ederek, “Kendi içinde uyumlu ve çalışkan bir yönetim kadrosuyla, toplumun ihtiyaçlarına cevap veren bir yapıyla, ayrıca STK’lar, basın ve halkla sıcak ilişkiler kurarak bu başarıyı sağlayacağımıza inanıyorum. Mutlaka kazanmayı düşünen örgütlenmeyle birlikte hep birlikte büyük zaferlere imza atacağımız kesindir” dedi.
 
BEN MERKEZLİ DEĞİL, BİZ MERKEZLİ OLACAĞIZ

Gazetecinin “Arnavutköy özelinde CHP teşkilatınıza artılarınız, katkınız neler olacaktır?” şeklindeki sorusunu Kutbay, “Ben merkezli olmayıp, biz merkezli olabilirsek başarabiliriz. Şu anki ilçe yönetimde bu konularda eksiklikler görüyorum. Takdir edilmeyen bir örgüt, teşekkür edilmeyen bir örgütte, yavaş yavaş kopmalar yaşanacaktır değil mi ? Netice itibariyle hepimiz insanız ve duygu sahibiyiz. Ve gençlerle, kadınlarla ilgili çalışmalar zayıf. Ben belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinde kadınları selamlayan bir konuşma yapmıştım eleştirilmiştim, ‘kadının olmadığı yerde kadınlara selam yolluyorsun’ diye. Ama şu an fark ediyorum ki o ses kadınlara ulaşmış ve bugün kadınların sayısı daha fazla” şeklinde cevapladı.
 
ÖZLEM KUTBAY KİMDİR?

Tokat Zile doğumlu Özlem Kutbay, ilk ve orta eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra liseyi Mersin’de bitirdi. Üniversite eğitimini makine mühendisi olarak tamamlayan Özlem Kutbay iş güvenliği uzmanı olarak iş hayatında faaliyet gösteriyor. 12 yıldır İstanbul’da yaşayan ve İkitelli Sanayi Bölgesi’nde iş güvenliği alanında faaliyet gösteren bir firmanın kurucusu ve genel müdürlük görevini yürütüyor.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]